Advert Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 29-01-2021 17:04   Güncelleme : 29-01-2021 17:07

Kadın esnaftan, Kenan Sofuoğlu'nun açıklamasına yanıt geldi

Kadın esnaftan, Kenan Sofuoğlu'nun açıklamasına yanıt geldi

Esnaf Ayşegül Kaya, AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun kendisi hakkındaki iddialarına  “Annesinin yapmış olduğu durumu kılıf uydurmak adına icraya verdi” yanıtını verdi.

AKP Sakarya Milletvekili Sofuoğlu’nun sahibi olduğu dükkanın kiracısı Ayşegül Kaya’ya haciz gönderildiği ve Sofuoğlu’nun annesi ile Kaya arasındaki tartışmanın yargıya taşındığı ortaya çıkmıştı. Kaya bir yandan pandemi nedeniyle iş yapamaz noktaya gelirken, gelen hacizle dükkanındaki mallara el konulduğu için KOSGEB kredisini de ödeyemez duruma düştü.

Sofuoğlu ise olayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kaya’nın 60 yaşındaki annesi Nurhayat Sofuoğlu’nun üstüne yürüdüğünü ileri sürerek, “50 civarında kiracımız var, bugüne kadar hiç kimse ile para için mahkemelik olmadık. 1 yıldır bir kuruş talep etmediğimiz kafe ve restoranlar varken, sadece 15 bin TL için bunları yapacağımıza inanılması mümkün müdür?” dedi.

Kaya’dan Sofuoğlu’nun açıklamasına tepki geldi. ANKA Haber Ajiansı'na konuşan Kaya, Sofuoğlu’nun annesinin kendisini tehdit ettiğini savunarak, “Tehditler, video kayıtları, şahitler. Her türlü delilimiz mevcut. Bizler bunu ispatlayabiliyoruz. Kendisi de iddia ettiği durumları ispatlasın. Annesinin yapmış olduğu durumu kılıf uydurmak adına icraya verdi. 15 bin lira para yatırmama rağmen haciz işlemi başlattı” dedi.

Kaynak: AnkaHaberNet

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA