Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 03-01-2021 12:14   Güncelleme : 03-01-2021 12:31

Kadın Cinayetleri Raporunda Ebubekir Sofuoğlu detayı!

Kadın Cinayetleri Raporunda Ebubekir Sofuoğlu detayı!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 2020 Raporunda, geçtiğimiz günlerde katıldığı televizyon programında "üniversiteler neredeyse fuhuş evi" sözleri nedeniyle tepki toplayan Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr Ebubekir Sofuoğlu da yer aldı.

BENZETMEYE TEPKİ 

Raporda, kadın üniversitesi projesine dikkat çekilirken, Sofuoğlu için, "Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler ile ilgili “fuhuş evi” benzetmesi kadınların özgür ve eşit yaşamına karşı saldıran sözlerden sadece biriydi." ifadelerine yer verildi. İşte raporun SAÜlü profesörle ilgili bölümü:

Okullarda, üniversitelerdeyiz


"İstanbul Sözleşmesi’ne yönelik saldırılar devam ederken Üniversite Kadın Meclisleri ile eylemlerde güçlerimizi birleştirdik. Resmi Gazete'de yayımlanan 2021 Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'na göre sadece kadınlara yönelik açılması planlanan bir "kadın üniversitesi" projesi olduğu öğrenildi.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ebubekir Sofuoğlu’nun üniversiteler ile ilgili “fuhuş evi” benzetmesi kadınların özgür ve eşit yaşamına karşı saldıran sözlerden sadece biriydi.

Tüm bu saldırılara rağmen üniversitelerinde örgütlenen kadınlar, toplumsal cinsiyet eşitliğini çıkarmaya çalıştıkları üniversitelerde, meydanlarda hakları ve özgürlükleri için mücadeleye devam ediyor. Cinsiyetçi ve gerici eğitime karşı, eşit yaşam hakkımız için mücadelemizi her kampüse yayacağız."

SAKARYA'DA 2 KADIN CİNAYETİ

Öte yandan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 2020 verilerine göre, Türkiye'de en az 300 kadın erkekler tarafından öldürüldü. 2020 yılında Sakarya’da ise 2 kadın, cinayete kurban gitti.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA