Untitled 1
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 03-10-2020 09:56

İstismarcı şeyhin eşi boşanma davası açtı

İstismarcı şeyhin eşi boşanma davası açtı

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, 12 yaşındaki kız çocuğunu tacizden tutuklanan şeyhin eşi boşanma davası açtı. Ümran Şağban, müridinin kız çocuğuna cinsel istismarda bulunması sonrası tutuklanan Eyüp Fatih Şağban'a boşanma davası açtı.

'Fatih Nurullah' adıyla bilinen, Uşşaki cemaati "şeyh"i Eyüp Fatih Sağban, Kuzuluk Mahallesi’ndeki dergahında 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ile tutuklanmıştı.

Gazete Duvar'ın haberine göre, Şağban'ın eşi Ümran Sağban, tutuklanma kararının ardından eşine boşanma davası açtı.

Aileye yakın kaynaklardan öğrenildiğine göre Ümran Sağban dava için başvuru yaptı.1987 yılında evlenen çiftin 4 çocuğu olduğu belirtiliyor.

NE OLMUŞTU?

Sakarya’nın Akyazı ilçesine bağlı Kuzuluk mahallesinde yaşayan Uşşaki "şeyh"i Fatih Nurullah, 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. Olaydan sonra Nurullah ile mağdur çocuğun babası arasında gerçekleşen görüşmenin kaydı sosyal medya üzerinden kamuoyuna yansıdı. Ses kaydında Fatih Nurullah, çocuğa yaptığı istismarı itiraf etmiş ve olayın duyulmaması için babayı ikna etmeye çalışmıştı. Kızın babası F.A., Fatih Nurullah’tan şikayetçi olunca tarikat üyelerinin saldırısına uğramıştı. 

Kaynak: Sözcü

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA