Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-11-2020 12:18   Güncelleme : 13-11-2020 12:30

İstismarcı sahte şeyh yargı önünde..!

İstismarcı sahte şeyh yargı önünde..!

Sakarya'da sahte şeyh davasının ilk celsesi başladı. Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün sabah saatlerinde başlayan dava duruşmasına UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan da katıldı.Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Genel başkanı Saadet Özkan Efe, Genelbaşkan yardımcısı Yücel Ceylan, avukatlar ve Sakarya kordinatörleri duruşmaya iştirak etti.

"ÇOCUĞUMUZU ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ"

Özkan, "Çocuğumuz için buradayız . Avukat arkadaşlarımız farklı illerden gelmeye devam ediyor" açıklaması yaptı. Özkan, "Duruşmaya katılma talebimizi sunmak için hazırız . İstismara Maruz Kalmış çocuğumuz ile irtibat halindeyiz . Onu asla yalnız bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

MAHKEME HEYETİ DURUŞMA SALONUNDAN ÇIKARILMALARINI İSTEDİ

Sibel Özkan ayrıca, "Sanık avukatı taraf olmayanlar dışında STK ve Baroların duruşma salonundan çıkartılmasını istedi . Katılma talebimizi sunduk . Mahkeme heyeti salondan çıkarılmamızı reddetti" dedi.

İSTİSMAR SUÇUNDAN YARGILANIYOR

Uşşaki tarikatının lideri olduğu ifade edilen ve Eyüp Fatih Şağban adıyla bilinen, ancak şeyh Nurullah olarak gündeme gelen sahte şeyh, Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 12 yaşındaki bir kız çocuğunu istismar suçundan yargılanıyor...

Duruşmaya katılmak için Sakarya'ya gelen UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan ayrıntıları şöyle aktardı:

"CÜBBELİ AHMET HOCAYI SUÇLADI"

"Sözde Şeyh şu anda İstismar durumunu Fetoya bağladı . Büyük bir kumpasın içinde olduğunu söylüyor.15 Temmuz Darbe girişiminden bahsediyor. Şu anda Cübbeli Hocadan da bahsediyor . ÇOCUKTAN HİÇ BAHSETMİYOR. SES KAYDINDAN VE ÇOCUKLA WATSAPP YAZIŞMALARINDAN BAHSETMİYOR"

"İSTİSMARINI MADDELEMİŞ"

"Aynı Antalya’da 600 yıl alan İstismarcı gibi konuşuyor. İstismarını bir bir maddelemiş. Şu anda 8. Maddesini dinliyoruz.Tekil değil çoğul konuşup mensup olduğu tarikata sığınma çabasını da elden bırakmıyor. Arada ağlama krizi yapıp dediği anlaşılamadığında düzeliyor" 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA