SİYASET
Giriş Tarihi : 20-12-2019 09:44   Güncelleme : 20-12-2019 10:03

İşte Türkiye'nin en güvenilir milletvekilleri…Sakarya'dan sadece o var

İşte Türkiye'nin en güvenilir milletvekilleri…Sakarya'dan sadece o var

Ada Araştırma Şirketi'nin, ''Türkiye'nin en güvenilir isimleri kim?'' sorusuna cevap aradığı anketin sonuçları belli oldu. Ankete göre en güvenilir isim Binali Yıldırım olurken,Sakarya'dan sadece 1 isim listeye girdi.

Ada Araştırma Şirketi Türkiye'nin en güvenilir, sporcuları, sanatçıları, komedyenleri ve siyasilerinin kimler olduğunu belirledi. 25-30 Kasım tarihleri arasında 30 büyükşehirde 2768 kişiyle gerçekleştirilen ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

EN GÜVENİLİR MİLLETVEKİLİ BİNALİ YILDIRIM OLDU

Araştırmada, katılımcılara 'Türkiye'nin en güvenilir milletvekili kim?' sorusu soruldu. Anketten çıkan yüzde 10,3'lük oy oranı ile Türkiye'nin en güvenilir milletvekili AK Parti İzmir Millletvekili Binali Yıldırım oldu. İkinci sırada yüzde 9,1 ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yer aldı. Üçüncü sırada ise İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu oldu.

EN GÜVENİLİR SİYASETÇİ ERDOĞAN OLDU

Ankette ayrıca "Sizce Türkiye'nin en güvenilir siyasetçisi kimdir?" sorusu da soruldu. Ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 38,2 ile birinci sırada yer aldı. Ankette Ekrem İmamoğlu yüzde 11,2 ile ikinci sırada yer alırken eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise yüzde 7,9 ile üçüncü sırada yer aldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise 4. sırada yer aldı.

SAKARYA'DAN SADECE SOFUOĞLU VAR

Araştırmada, katılımcılara sorulan “Türkiye'nin en güvenilir milletvekili kim?” sorusu üzerine 3 liste oluşturuldu. 2. On kişilik listede ise Sakarya'dan sadece Kenan Sofuoğlu yer aldı.

SAKARYALI ŞEHİDİN BABASINA HAKARET EDEN TÜRKKAN DA LİSTEDE

Sakaryalı şehit Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk'e, mecliste çekilen fotoğrafı üzerinden hakaret eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ise 3. 10 da geldi.

Sakarya'ya bir diğer yakın isim de Ak Parti Sakarya eski milletvekili Ayşenur İslam'ın yakın akrabası olan Cihangir İslam. İslam o listede 2. 10 da...

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA