Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 17-04-2021 22:07   Güncelleme : 17-04-2021 22:19

İşte Peker operasyonunda tutuklanan 2 ismin mahkemedeki ifadesi

İşte Peker operasyonunda tutuklanan 2 ismin mahkemedeki ifadesi

Sedat Peker grubuna yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 49 şüpheliden 10’u tutuklandı. Tutuklananlar sanıkların verdiği ifadeler ortaya çıktı. İşte Kocaeli Koz Gazetesinin haberi:

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Sakaryalı Sedat Peker ve adamlarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Aralarında Kocaeli'nin de bulunduğu 5 ilde operasyon düzenlenmişti. Operasyon kapsamında Kocaeli’den 13 kişinin gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan 49 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Şüphelilerden 32'si savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen şüphelerden 10'u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasında Mustafa Karslı ve Özgür Altay da bulunuyor.

KARSLI: "KİMSEYE KARŞI EYLEMDE BULUNMADIM"

Sanıkların mahkemede verdiği ifadelere Kocaeli Koz ulaştı. Operasyon kapsamında tutuklanan Mustafa Karslı, suçlamaları reddetti. Karslı, mahkemede verdiği ifadesinde, “Ben Sedat Peker suç örgütüne üye olduğum iddialarını kabul etmiyorum. Ben Sedat Peker’i tanırım ancak çok görüşmüşlüğüm yoktur. Yağma suçlamasını kabul etmiyorum. Ben hiçbir şekilde kimseye karşı eylemde bulunmadım. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Suçsuzum. Tutuksuz yargılanmayı talep ediyorum, mahkeme aksi kanaatte ise adli kontrol hükümlerinin uygulanmasını talep ediyorum” dedi.

“DOMUZ BAĞI YAPARIM DEMİŞ OLABİLİRİM”

Operasyon kapsamında tutuklanan bir diğer kişi olan Özgür Altay’da duruşmada suçlamaları reddetti. Altay, Ben Sedat Peker’i tanırım. Soner Halisdemir’in aracılığı ile tanıdım. Ben şehit ailelerine yardım eden bir insanım. Ben iki sene üst üste yemek verdim. Bu yemekte Sedat Peker de vardır. H.H.B. ve K.B. ile ilgili hiçbir alakam yoktur ve bu konu ile ilgili hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum. H.H.B’nin benim teşhisimi kabul etmiyorum. Bunda bir yanlışlık vardır. İ.G. ile biz ortak iş yapıyorduk. D.C.’ye de iş kurduk yumurta işiydi. D.C. ile A.K. ortaktı. Daha sonra bu dükkanı kapadılar. D.C. bana içerideki malları alamadığını söyledi. Ben de kendisine dükkanda kendisine ait olan malları alınasım durumu polise durumu bildirmesini söyledim. Bu nedenle bunların arasında bir husumet oluştu. Biz gözaltına alındıktan sonra A.K. bizden kendisine 200.000 TL vermemiz karşısında hakkımızdaki şikayetinden vazgeçeceği haberini göndermiştir. E.E’yi tanırım. B.G.’yi tanımıyorum. Yani şuan için hatırlayamadım. Ben alkollü olduğum zamanlarda domuz bağı yaparım demiş olabilirim. Ancak herhangi bir kastım yoktur. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Suçsuzum. Yakalanan bir silah vardır, ruhsatlıdır, bana aittir” diye belirtti

Kaynak: Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA