Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 07-09-2021 15:24   Güncelleme : 07-09-2021 15:32

İşte en başarılı belediye başkanları..!

İşte en başarılı belediye başkanları..!

Sonar Araştırma’nın yaptığı çalışmaya göre en başarılı 10 belediye başkanı belli oldu. Listede ilk 10 içinde Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yer almadı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükkakın ise yüzde 54.2 ile listenin üçüncü sırasında yer buldu.

Sonar Araştırma, Türkiye'nin Büyükşehir belediye başkanları ile büyükşehir olmayan illerin belediye başkanlarının, seçmenleri nezdindeki başarı oranlarını saptamak amacıyla bir çalışma yaptı. Ağustos - Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşen çalışma kapsamında 19.000 kişinin görüşleri alındı.

Çalışmanın sonuçlarına göre ilk sırada yüzde 60.6 oy oranı ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ikinci sırada ise yüzde 55.7 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükkakın ise yüzde 54.2 ile listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Dördüncü sırada %53.6 ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise listenin beşinci sırasında yer bulabildi.

Listenin devamı şu şekilde:

6 - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

7 - Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen

8 - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş

9 - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer

10- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün

Kaynak: Kocaeli Koz

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA