Advert

Advert

Advert
Hendek
Giriş Tarihi : 18-03-2021 11:20   Güncelleme : 18-03-2021 11:45

İş Güvenliği Uzmanı duruşmada konuştu: İçeride can güvenliğim yok

İş Güvenliği Uzmanı duruşmada konuştu: İçeride can güvenliğim yok

7 kişinin öldüğü, 100'ü aşkın kişinin de yaralandığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'ndaki patlamaya ilişkin dava duruşması bugün de devam ediyor. Duruşmanın 4. gününde sanıklar ve sanık avukatları dinleniyor.

Fabrika sahibi Y.C, fabrika sorumlu müdürü A.A., fabrika müdürü ve sorumlu ustabaşı H.A.V., genel ustabaşı E.Ö., ve iş güvenliği uzmanı A.B. tutuklu, fabrika sahibinin babası A.R.E.C. ve sorumlu müdür A.Ç. ise tutuksuz olarak yargılanıyor. 108 müştekinin dinleneceği davada, şüpheliler hakkında ‘Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma' suçunda 2 yıl 8 aydan, 22 yıl 6’şar aya kadar hapis cezası isteniyor.

"İÇERİDE CAN GÜVENLİĞİMDEN ŞÜPHE EDİYORUM"

Fabrikanın İş güvenliği uzmanı olan sanık Aslı B. duruşmada şunları söyledi: "İhmalim ve kusurum varsa ispatlanırsa cezama razıyım. 2 çocuğum var yalnız büyütüyorum. Tutuksuz yargılanmak istiyorum. İçerde can güvenliğimden şüphe ediyorum. 8 ay boyunca çok zor şeyler yaşadım.

"KAÇMA ŞÜPHEM YOK"

Kaçma şüphem yok. Savcı bana evrakları bulamadığını söyledi. Eğer müsade edilirse yerleri  göstereceğimi söyledim. Kollukla içeri girdim ve noter onaylı defter ile İSG kurul tutanaklarını Savcıya bizzat teslim ettim.

"PATLAMADAN ÖNCE İŞYERİ İLE İLİŞİĞİM KESİLMİŞTİ"

Benim patlamadan bir hafta on gün önce iş yeri ile ilişiğim kesilmişti. Resmi olarak ayrılmıştım

"TUTANAKLARIMDA FAZLA ÜRÜN İLE ÇALIŞILDIĞI YAZIYORDU"

Fabrikadaki iş kazalarını bildirdiğimi savcı ile paylaştım. Müfettişler benim tuttuğum defterlere bakarlardı. Benim tutanaklarımda fazla ürün ile çalışıldığı yazıyordu. Ancak müfettişler gördüklerine bakıyorlardı."

 


 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA