TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 22-10-2020 13:25   Güncelleme : 22-10-2020 13:28

İnce, Kocaeli’de konuştu: Parti içerisinde asıl bölücü ortaya çıktı

İnce, Kocaeli’de konuştu: Parti içerisinde asıl bölücü ortaya çıktı

CHP Yalova eski Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce, “Bin Günde Memleket Hareketini” kamuoyuna duyurmuş ve şehir ziyaretlerine başlayarak hem esnafı hem de ekibinden olan isimlerle buluşmaya başlamıştı.  İnce bugün de Kocaeli’ye gelerek CHP eski İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’yı ziyaret ederek ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya geldi. 

“MUHALEFETİN OYU DÜŞÜYOR”

Programda açıklama yapan Muharrem İnce, muhalefet partileri hakkında konuşarak söze başladı. İnce; “İyi Parti için bir şey diyemem. Başka parti hakkında konuşmam hoş olmaz. CHP’ye gelince de bir yetkili çıktı ben Atatürk demem, gazi Mustafa Kemal derim dedi. Azerbaycan konusunda da çok tuhaf sözler söylendi. Kim dedi bunu partililer dedi. Bunu başkası söyletmedi ki siz söylediniz. CHP’nin sayfasından fotoğraf yolluyorsun beni kesiyorsun. Fotoğrafta beni kesen acaba Cumhurbaşkanlığı seçiminde bana oy vermiş midir? Beni fotoğraftan kesen arkadaş o seçim gecesi beni desteklemiş midir? O arkadaşa da teşekkür ediyorum. Parti içerisindeki asıl bölücü ortaya çıktı. Bizim hiç kimseyi karıştırmak gibi derdimiz yok. Biz çalışıyoruz. Siz zaten kendi kendinizi karıştırıyorsunuz. Muhalefetin oyu düşüyor. Demek ki hata yapıyorsun. 2004’den bu yana CHP bu anket şirketine para ödedi. Ben dedim ki iktidarın oyu düşmesi tamam da muhalefetin nasıl oyu düşüyor? Anketi yapan firma muhalefetin para ödediği firma. Neresinden bakarsanız bakın tutarsız bir iş. 3 çeyrek altına insanlar çalışıyor. Bu milletten şuna gördük ki millet iktidardan da memnun değil muhalefetten de memnun değil. Emeklinin, işçinin, varandaşın dertleri için uğraşıyoruz.” dedi.

“İTTİFAKLA YOLA ÇIKILMAZ”

Çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan İnce; “Kısa süre içerisinde 29 Ekim’de bir araya gelerek manifestomuzu yazacağız. Manifestomuz bitince milletin karşısına çıkıp anlatacağız. Millet bizim ne olacağımızı kendisi karar verecek. İttifaklar için diyeceği şey, yola çıkarken ittifağa çıkışmaz. Önce kendine güveneceksin. İttifak yapılmasına itirazım yok ama kendi gücünüze güvenerek yola çıkarsınız. Baştan ittifakla yola çıkılmaz. İttifak en son iştir. Ya ittifak bozulursa? Önce kendinizi güçlendireceksiniz. Ben 50+1’i istiyorum diyecek. İttifakla yola çıkılmaz bu siyaseten doğru değildir. Bu sizin partinizi zayıflatır.” ifadelerini kullandı.

“BİZİ CHP İLE HDP ARASINA SIKIŞTIRMA”

Açıklamaların ardından gazetecilerle muhabbet eden Muharrem İnce’de burada açıklamalara devam etti. İnce; Yıpranmış bir iktidar, beceremeyen bir muhalefet o yüzden biz yollardayız. CHP’de gerçek Atatürkçü olan insanlar, başka şans bulamayarak HDP’ye oy veren insanlar hepsi kur dedi partiyi. Bizi HDP ile CHP arasına sıkıştırma. Kur oy verelim diyorlar. Bekir Coşkun’un cenazesinde namaz kılıyorduk. Orada fotoğrafımızı çekmişler. Beni kesip CHP’nin sitesine atmışlar. Bölücü arıyorsan o fotoğrafı kesene bakacaksın. Benim fotoğrafımı kesip siteye koyan kişi bana Cumhurbaşkanlığı seçiminde oy vermiş midir?” ifadelerini kullandı.

“CHP YAKIN OLDUKLARI MEDYA GRUPLARINA BASKI KURUYOR”

Sözlerine devam edem İnce; “İktidara yakın kanallar beni verdi evet. Vermeyin mi deseydim? Halk TV ve türevleri beni neden vermiyor? 44 vilayet gezmişiz, isim veriyorum. Halk TV KRT beni neden veremiyor? Ne farkı var iktidar medyasıyla bunların? İktidar medyasına baskı kurmuşlar sen de bunlara baskı kurmuşsun. Birbirlerinden farkı yok. Sorun şu. Türkiye’de en fazla sendikasız çalışanlar basındadır. Allah’ın izniyle oradan başlayacağız. Basını da özgürleştireceğiz. Çalışanlarına sendika kuracağız. Medya patronlarının sadece gazetecilik yapması. Herkese ayar vermeye çalışan basın patronlarına sesleniyorum. Size rağmen kazanacağız? Türkiye’de basın ve yargı düzgün olsun her şey düzelir. Siyasette düzelir, tarımda, dış politika da düzelir. Siyaset grubunu bunlar hizaya getirir. A haber muhabiri gelmiş konuşmuş benimle. Sen bunu sorgulayacağıma gelmeyen Halk TV’yi sorgulasana. CHP genel merkezi de yakın oldukları medya gruplarına baskı kuruyor.” dedi.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA