Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 05-04-2021 10:47   Güncelleme : 05-04-2021 10:57

İkisi Kocaeli’de gözaltına alındı... 10 emekli amiral gözaltında

İkisi Kocaeli’de gözaltına alındı... 10 emekli amiral gözaltında

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, emekli amirallerin hazırladığı bildiriyle ilgili 10 şüphelinin gözaltına alındı. İki emekli amiral ise Kocaeli’de gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, emekli amirallerin hazırladığı bildiriyle ilgili 10 şüphelinin gözaltına alındığını, 4 şüphelinin de ifadeye çağrıldığını duyurdu. Yazılı açıklamada, 4 Nisan 2021 tarihinde bazı internet sitelerinde ve sosyal medya mecralarında 104 emekli amiral  tarafından yayımlandığı belirtilen 'montro bildirisi' hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 316/1 maddesinde yer alan 'Devletin Güvenliğine ve Anayasal Düzene Karşı Suç İşlemek için Anlaşma' suçundan re'sen soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı.

KOCAELİ'DE GÖZALTINA ALINDILAR

Başsavcılığın gözaltı kararı ardından bildiride imzası bulunan emekli amiraller Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal Kocaeli'de gözaltına alındı. Ergun Mengi, Atilla Kezek Ankara, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç ve Türker Ertürk de İstanbul'da gözaltına alındı. Emekli amiraller Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve  Atilla Kıyat İstanbul'da ifadeye çağrıldı.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA