Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 08-06-2021 11:05   Güncelleme : 08-06-2021 11:12

İHA-1 Pilotları Eğitimlerini Tamamladı

İHA-1 Pilotları Eğitimlerini Tamamladı
Sakarya Orman Bölge  Müdürlüğü ile  Kokpit Koleji arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen, insansız hava aracı  eğitimine  dört gün devam eden katılımcılar, sertifika programını tamamladı. Dron pilotları  gelecek için belirlenmiş olan hedefleri doğrultusunda, ormanlara, mesleğe katkı sağlayacak ve  başarılı çalışmalara imza atacak.
 
04-07 Haziran 2021 tarihleri arasında , 4(dört) gün süren, toplam 36 saatlik, İHA-1 Pilotluk Eğitimde, 26 saat teorik, 10 saat uçuş toplam 36 saatlik eğitimde; İHA Tanıtımı ve Temel prensipler, Hava Hukuku ve Sorumluluklar, Hava Aracı, Uçuş Dinamiği ve Uçuş Prensipleri, Meteoroloji, ATC Usulleri ve Havacılık Frezyolojisi, Seyrüsefer ve Operasyon, Kumanda Edilebilir Sistemler, İtki Sistemleri, Aviyonik Sistemler, Bakım ve Onarım konuları anlatıldı.
 
Drone kullanımı konusunda temel beceri kazandırmak, ormancılık çalışmalarımızda kullanabilecek düzeyde bilgi sahibi olmaları amacıyla yapılan, teorik eğitimlerin ardından uygulamalı uçuş eğitimi yapıldı. Uygulamalı uçuş eğitimine katılan, pilot adaylarımız başarılı bir şekilde uçuş eğitimi yaptı.
 
36 saatlik eğitimi tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanan katılımcılara düzenlenen törenle sertifikaları, Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Demirbağ ve Yakup Eraslan, Kokpit  Koleji Kurucusu Uğur Temel ve hocalar tarafından takdim edildi.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA