Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 10-09-2021 09:23   Güncelleme : 10-09-2021 09:29

Hyundai Başkanı zam haberini verdi

Hyundai Başkanı zam haberini verdi

İzmit Alikahya’da üretim yapan Hyundai fabrikasında çalışan işçilere bir mektup gönderen Hyundai Türkiye Başkanı Sangsu Kim beklenen zam haberini verdi. 

Alikahya’da üretim yapan Hyundai fabrikası 2021 yılının ilk 6 ayı için %14 zam yapmış, bu zam sonrası işçiler bu zammı yeterli görmemişti. İşverene rahatsızlıklarını ileten işçiler iyileştirme sözü alınca tartışmalar son bulmuştu. İşte o işçileri sevindiren haber Hyundai Türkiye Başkanı Sangsu Kim’den geldi. İşçilere bir mektup gönderen Hyundai Türkiye Başkanı Sangsu Kim şunları söyledi:

SİZLERİN SESİNİ DİNLEDİM

‘’Değerli Arkadaşlar, Merhabalar. Yazın kavurucu sıcaklarının yavaş yavaş sona erdiği ve sonbaharın serin hissettirdiği bugünlerde sizlerin ve ailenizin sağlığının iyi olmasını umuyorum. Sizlerle çalışmaya başladığım ilk günden beri sizlerin isteklerini, önerilerini dinlemeye hep çok kıymetli buldum. Bu amacım doğrultusunda her ne kadara Covid bulaşı riski bir araya gelmemizi kısıtlasa da iletişimimi mümkün olduğunca yüksek tutmaya çalıştım ve bir araya gelerek sürekli olarak sizlerin sesini dinledim. Duyduklarım, öğrendiklerim doğrultusunda da dini bayram mesaisi ve kıdem ödülleri iyileştirmeleri, devamlılık priminin devreye alınması ve prim ödemesi gibi tüm yeni uygulamaların kolaylıkların hayata geçirilmesine öncülük ettim.

EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUM

Gerek otomotiv sektörü, gerekse HAOS ailesi olarak zor zamanlardan geçiyor olmamıza rağmen hepimizin çabasıyla bu zorlukların üstesinden geldik, gelmeye de devam edeceğiz. Bu doğrultuda ben de sizlerin çalışma ve yaşam koşullarınızı iyileştirebilmek için şirket imkanları elverdiğince en iyisini yapmaya çalışacağımı tekrar hatırlatmak isterim. Bir yandan sizlerin özverisini gördükçe mutlu oluyorken maalesef bir yandan da kulağıma gelen bazı olumsuz haberlerin hayal kırıklığını yaşıyorum. Tüm şartlarımızı zorlayarak, ciddi emek verip sunduğumuz imkanlara rağmen kulağıma gelen memnuniyetsizlik, yönetimin çalışanı düşünmediği, söylemlerine karşı şaşkınlık ve üzüntü duyuyorum. Bu noktada şunun altını çizmek isterim ki çalışma koşullarınızın iyileştirilmesi yolunda iyi niyetimi daima göz önünde bulundurmanız ve aynı zamanda sizin de içtenlikle desteklemeniz beni çok mutlu eder.

1100 TL ZAM KARARI

Şirketimizin iş sonuçları ve tüm koşullar göz önünde bulundurularak yapabileceğimizin en iyisini yapma anlayışı ile önümüzdeki 6 aylık 2021 Eylül dönemi için ücret artış çalışmalarının sonucunda tüm mavi yaka çalışanlarımızın aylık ücretine seyyanen 1100 TL zam yapma kararı aldığımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Böylelikle en düşük ücret seviyesinde sadece 6 aylık dönem için %26 oranında artış yapmış olduk

YÜZDE 43 ZAM 

Geçtiğimiz 2021 Mart döneminde yapılan 6 aylık % 14' lük ücret artışıyla beraber, yine en düşük ücret seviyesinde yıllık % 43 oranında ücret artışı gerçekleştirdik. Yan hak ödemelerinde ise, yaklaşık 1.5 senelik dönem sonrası yüz yüze eğitimin tekrar başlaması da dikkate alınarak, çocuklarımızın eğitimini desteklemek amacıyla anasınıfı yardımı eklenmiş, çocuk ve eğitim yardımlarında da ortalamada yaklaşık yüzde 100 oranında artış yapılmıştır. Cümlelerime son verirken belirtmek isterim ki teknoloji ile birlikte hızla değişen otomotiv sektörü her alanda rekabetçiliği zorunlu kılıyor.

DAHA GÜZEL GÜNLER

Bu değişimde bizlere düşen işimizi yaparken her zamankinden daha dikkatli olmak ve daha çok çalışmak. Ancak bu şekilde mevcut kalitemizi daha da üst seviyelere taşıyabiliriz. Başarımızın ve istikrarımızın arkasında yatan güven temelli, mutlu ve huzurlu çalışma ortamımız devam ettiği sürece hep birlikte daha güzel günlerin bizi beklediğinden hiç şüphe duymuyorum. Sizlere ve değerli ailelerinize sağlıklı günler diliyorum”

 

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA