SİYASET
Giriş Tarihi : 06-02-2021 02:03

Hollanda Yozgatlılar Federasyonu'ndan Şaban Dişli'ye ziyaret

Hollanda Yozgatlılar Federasyonu'ndan Şaban Dişli'ye ziyaret

Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) üyesi olan Hollanda Yozgatlılar Federasyonu temsilcileri Ak Parti Sakarya eski milletvekili ve Hollanda Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli'yi ziyaret etti. 

Uzun yıllardır Hollanda' da kültürel ve sosyal hizmetler veren Yozgatlı derneklerin çatı kuruluşu olan Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Zeki Baran, Genel Başkan yardımcısı Tahsin Özer, Avrupa Yozgat Sosyal Yardım Platformu Başkanı Soydaş Erdinc'den oluşan ekip Türkiye Hollanda büyükelçisi Şaban Dişli'yi Lahey Büyükelçiliği makamında ziyaret ettiler. 

Ziyarette Federasyonun hizmetleri ve Hollanda da yaşayan Türk vatandaşlarının sorunları ve çözüm yolları konusu konuşuldu. Soydaş Erdinc ve Zeki Baran DUYKON teşkilatı projeleri hakkında bilgiler verdi. Yozgat’ımıza götürülecek olan engelli arabaların dağıtımı konusunda büyükelçi Şaban Dişli bilgilendirildi. Daha sonra Yozgatspor logolu atkı ve forması hediye edildi. Geçtiğimiz ay ilk sayısı yayınlanan Yozgat Aktüel dergisinin tanıtımı yapıldı.

Soydaş Erdinç engelliler için gönderilecek olan tırın uğurlanmasına büyükelçi Şaban Dişli'yi davet etti.

Samimî bir ortam içinde geçen ziyaretten memnun kaldığını söyleyen Büyükelçi Dişli, "ziyaretiniz ve hizmetlerinizden ziyadesiyle memnun oldum. Her zaman sizlerin yanındayız, kapımız tüm vatandaşlarımıza açık" dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA