Hendek
Giriş Tarihi : 29-06-2020 11:11   Güncelleme : 29-06-2020 11:17

Hendek'te Yangın Eğitimi ve Tatbikatı

Hendek'te Yangın Eğitimi ve Tatbikatı

2020 yılı  Orman Yangınları sezonu öncesi , Orman Yangınlarıyla Mücadele kapsamında Hendek Orman İşletme Müdürlüğünde , Yangın Eğitimi ve Tatbikatı yapıldı.

 

Eğitim, İşletme Müdür Yardımcısı Recep Tanrıverdi başkanlığında yapılan tatbikata, Orman Mühendisi Nihal Turan, Çamdağı 1917 İşletme Şefi Şevket Köksal,  göreve yeni başlayan İşletme Şefleri, orman muhafaza memurları, Hendek Yangın İlk Müdahale ekipleri ve İşletme Müdürlüğünün büro dahil bütün personeli katıldı.

 

Hendek toplantı salonundaki eğitimde, COVİD-19 salgınına karşı sosyal mesafe, maske ve hijyen tedbirleri alınıp, eğitimde önce teorik bilgiler anlatıldı.

 

Orman yangınlarının çıkış nedenleri, yangın harekatı ve organizasyonu, haberleşme, bilgilendirme, orman yangını türleri, müdahale metotları, yangın öncesi harekata hazırlık konuları , yangın sırasında iş sağlığı ve güvenliği , doğrudan müdahale , kontrol altına alma, söndürme, soğutma çalışmaları ve yangın sonrasında yapılacaklar işler hakkında sunum yapıldı.

Eğitimin tatbikat bölümünde ise, arazözler, ilk müdahale ve su ikmal araçlarının performanslarına yönelik tatbikatlar yaptırıldı. Arazözlerde bulundurulacak yangın ekipmanları, söndürme çalışmalarında kullanılan el aletleri, yangın ekipleri arasında koordinasyon, haberleşme,  orman yangınlarıyla mücadelede yangın işçilerinin sevk ve idaresi konularında uygulama yapılarak, eğitim başarılı bir şekilde tamamlandı

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA