Hendek
Giriş Tarihi : 10-06-2021 11:11   Güncelleme : 10-06-2021 11:18

Hendek patlama davasında üçüncü duruşma başladı

Hendek patlama davasında üçüncü duruşma başladı

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda 7 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin açılan dava bugün görülüyor.

7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin de yaralandığı havai fişek fabrikası patlamasına ilişkin açılan davanın 3’üncü duruşması Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde başladı.

Tanıklar ve eksik kalan müştekilerin dinleneceği duruşma öncesi açıklama yapan Hendek Davası Avukatlarından Can Atalay ve Gülşen Uzuner, "Çalışırken ölmek kader değil, fıtrat değil. Bunu engelleyebiliriz" dedi. Duruşmaya DİSK Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Aslan, EMEP Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, EMEP MYK Üyesi Arzu Erkan ve Eğitim Sen Sakarya Şube üyeleri de katılım sağladı.

7 sanık hakkında dava açılmıştı. 4 sanık halen tutuklu bulunuyor. Davanın 3. celsesinde tanık ve müştekilerin ifadesine devam edilecek.

"SABOTAJ İDDİASI BİLDİRİLMEDİ"

Patronun, fabrika hakkında 2008-2009 yılları arasında "Sabotaj iddiası" vardı. Hatta ihbarda bulunduğunu söylemişti. Hendek Kaymakamlığı ve Sakarya İl Emniyet Müdürlüğüne bu iddia soruldu. Böyle bir sabotaj iddiasının bildirilmediği söylendi.

Evrensel

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA