Hendek
Giriş Tarihi : 25-10-2021 11:01   Güncelleme : 25-10-2021 11:12

Hendek patlama davasında beşinci celse başladı..!

Hendek patlama davasında beşinci celse başladı..!

Sakarya’nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği, 127 kişinin de yaralandığı patlamaya ilişkin dava duruşması bugün yeniden görülüyor.

Sabah saat 10.00 itibariyle başlayan ve Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın beşinci celse duruşmasına  UCİM yetkilileri de katılıyor. Hendek Davası Avukatlarının da izleyeceği duruşmada ne karar çıkacağı merak ediliyor. Bilirkişi raporunun ele alınacağı duruşmada ilk olarak tanıklar dinleniyor. 

TANIKLAR DİNLENİYOR

Tanık Vahdettin Küçükkaya, "Havai fişek bölümünde makinalarla ilgileniyorum. Benim bildiğim Erşan Öztürk' ün üzerinde Hasan Ali Velioğlu ve Yaşar Coşkun vardır" derken, Tanık Yahya Bingöl ise "Fabrika' da sorumlu müdür Hasan Ali Velioğlu' dur. Bildiğim kadarıyla Asiye Angın müdür olarak geçiyordu." ifadelerini kullandı. Tanık, müdafiinin sorusu üzerine "Çinli Yang usta fabrikadayken Çin mahallesinin sorumlusu oydu." dedi.

Tanık Hüseyin Algül da, "Toprak bölümünde çalışıyordum. Patlamadan 1 sene önce işten ayrılmıştım. Erşan Öztürk'ü tanırım, talimatları Hasan Ali Velioğlu' ndan alıyordu. İş güvenliğiyle ilgili bir ihtiyaç olduğunda Hasan Ali Velioğlu'na gidiyorduk, sorumlu müdür Hasan Ali Velioğlu'dur" ifadelerini kullandı.

Duruşma devam ediyor.