Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 12-06-2020 20:24   Güncelleme : 12-06-2020 20:39

Hendek Fidanlık Şefliğine Modern Sulama Sistemi

Hendek Fidanlık Şefliğine Modern Sulama Sistemi

Sakarya Orman Bölge Müdürü, Türkiye’nin gözde fidanlıklarından biri olan Hendek Fidanlık Şefliğinde, sulama ve gübreleme sistemleri ile ilgili altyapı  çalışmaları kapsamında fidanlıkta incelemelerde bulunuldu.

    Bölge  Müdürü Ziya Polat’a; Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Ziya Karagüzel, Orman Mühendisleri Odası Sakarya Şube Başkanı Vedat Dilaver, ODÜH Şube Müdürü Hacer Dilaver, Fidanlık Müdürü Süleyman Memiş, Fidanlık Müdür Yardımcısı Didem Tozan ve fidanlık çalışanları eşlik etti.

       Hendek Fidanlığında yapılan sulama sistemi çalışmaları hakkında, Fidanlık Müdürü Süleyman Memiş’ten bilgiler alan Bölge Müdürü Ziya Polat, ‘’Hendek fidanlığımızda sulama amaçlı kullanılan üç adet gölet ve iki adet keson kuyu bulunmakta olup, bunlar arasındaki bağlantı sistemleri dahil olmak üzere tüm yeraltı ve yerüstü sulama hatları revize ediliyor. Bu kapsamda ekim, repikaj, tüplü, kaplı ve saksıda üretilen, fidan üretim parsellerinin sulama hatları sprink ve damlama sulama yöntemiyle sulanabilmesi için altyapı çalışmaları yapılıyor." dedi.

"Fidan Üretiminde Kalitenin Ve Verimliliğin Artırılması"

        Polat, "Sistemin kurulması ile fidanlıktaki sulama sistemi, zaman ayarlı otomatik sisteme dönüşecek ve bu sistemle otomatik gübreleme ve ilaçlama da yapılabilecek.

        Sulama sisteminin tamamlanması ile fidan üretiminde kalitenin ve verimliliğin artırılması, fidanlığın modern bir yapıya kavuşturulması hedeflenmektedir. Ayrıca devam eden süreçte fidan üretim parsellerinde ıslah, drenaj ve üstyapı çalışmalarında da revizyona gidilmesi amaçlanıyor.’’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA