Advert

Advert

Advert
Akyazı
Giriş Tarihi : 22-03-2021 09:17

Havuz faciası davasında Soykan da yargılanacak

Havuz faciası davasında Soykan da yargılanacak

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 4 yıl önce meydana gelen ve 5 kişinin ölümü ile sonuçlanan yüzme havuzu faciasının davasında Belediye Başkanı Bilal Soykan ve 4 zabıta memuruna yargılama izni çıktı.

Olay Kuzuluk Mahallesi'nde 23 Haziran 2017 tarihinde yaşanmıştı. Kadir Kaya ve babası Mehmet Kaya'nın sahibi olduğu yüzme havuzunda elektrik akımına kapılan Davut Mert Kaliç, Gökay Yıldırım Geç, Nurullah Önlütürk, Kadir Kaya ve Mehmet Kaya hayatlarını kaybetmişti. Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada havuzun elektrik tesisat işini yapan K.D. yargılanıyordu. Mahkeme heyeti, görülen son duruşmada Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığınca eski Kuzuluk Belediyesi ve Akyazı Belediyesi ile SEDAŞ hakkında yürütülen soruşturmanın sonucunun beklenilmesi için duruşmayı 1 Nisan 2021 tarihine ertelemişti.

SOYKAN DA SAVUNMA YAPACAK

Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın havuz faciasıyla ilgili yürüttüğü soruşturmada Belediye Başkanı Bilal Soykan ve 4 zabıta personelinin yargılanmasına izin çıkmamıştı. Yapılan itirazlar üzerine Bölge İdare Mahkemesi Başkan Soykan ve zabıta görevlileri hakkında yargı yolunu açtı. Soykan ve zabıta görevlileri 1 Nisan'da görülecek dava duruşmasında savunma yapacak.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA