Advert

Advert

Advert
Akyazı
Giriş Tarihi : 01-04-2021 11:23   Güncelleme : 01-04-2021 11:27

Havuz faciası davası bugün görülüyor

Havuz faciası davası bugün görülüyor

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 4 yıl önce meydana gelen ve 5 kişinin ölümü ile sonuçlanan yüzme havuzu faciasının davası bugün görülüyor. Dava kapsamında Belediye Başkanı Bilal Soykan ve 4 zabıta memuruna yargılama izni çıkmıştı. 

NE OLMUŞTU?

Olay Kuzuluk Mahallesi'nde 23 Haziran 2017 tarihinde yaşanmıştı. Kadir Kaya ve babası Mehmet Kaya'nın sahibi olduğu yüzme havuzunda elektrik akımına kapılan Davut Mert Kaliç, Gökay Yıldırım Geç, Nurullah Önlütürk, Kadir Kaya ve Mehmet Kaya hayatlarını kaybetmişti. 

DURUŞMA BUGÜNE ERTELENMİŞTİ

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada havuzun elektrik tesisat işini yapan K.D. yargılanıyordu. Mahkeme heyeti, görülen son duruşmada Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığınca eski Kuzuluk Belediyesi ve Akyazı Belediyesi ile SEDAŞ hakkında yürütülen soruşturmanın sonucunun beklenilmesi için duruşmayı bugüne yani 1 Nisan 2021 tarihine ertelemişti.

SOYKAN'IN DA SAVUNMA YAPMASI BEKLENİYOR

Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın havuz faciasıyla ilgili yürüttüğü soruşturmada Belediye Başkanı Bilal Soykan ve 4 zabıta personelinin yargılanmasına izin çıkmamıştı. Yapılan itirazlar üzerine Bölge İdare Mahkemesi Başkan Soykan ve zabıta görevlileri hakkında yargı yolunu açmıştı. Soykan ve zabıta görevlilerinin bugün görülecek dava duruşmasında savunma yapması bekleniyor

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA