SİYASET
Giriş Tarihi : 19-12-2020 01:41   Güncelleme : 19-12-2020 01:51

Hamza Yerlikaya'nın sahte diploma davasında Sakarya detayı

Hamza Yerlikaya'nın sahte diploma davasında Sakarya detayı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili Hamza Yerlikaya’nın belgede sahtecilik suçundan yargılandığı davanın kararı ortaya çıktı. Oda Tv'nin yayına aldığı haberde Sakarya detayı da dikkati çekti.

Aynı haberde Birleşik Kamu İş Konfederasyonu MYK üyesi Ali Taştan'ın, Hamza Yerlikaya için “Eğer bu diplomayı kullanarak; Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne oradan da Sakarya Üniversitesi Yüksek Lisans Programına girdiyse bu iki diplomasının da iptal edilmesi gerekir” dediği yazıldı. İşte ayrıntılar:

Cumhuriyet gazetesinin açıkladığı kararda, “Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir” denildi.

Sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkan Hamza Yerlikaya, mahkemenin hükmü ertelemesiyle cezadan kurtulmuş oldu.

“DİĞER ÜNVANLARI ELİNDEN ALINMALI” ÇAĞRISI

En son, hiçbir mesleki deneyim ve yeterliliğe sahip olmadan Vakıfbank Yönetim Kurulu’na atanarak büyük tepki çeken Yerlikaya’nın, sahte diploma nedeniyle yargılanmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bir spor lisesine adı verilmişti.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu MYK üyesi Ali Taştan, lise diplomasının sahte olduğu ortaya çıkan Hamza Yerlikaya için “Eğer bu diplomayı kullanarak; Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne oradan da Sakarya Üniversitesi Yüksek Lisans Programına girdiyse bu iki diplomasının da iptal edilmesi gerekir” dedi.

Açıklamalarına devam eden Ali Taştan, Hamza Yerlikaya’nın öğretmenlik hakkının da iptal edilmesi gerektiğini söyledi ve “Ayrıca, adının verildiği (KONYA/KARATAY-KARATAY HAMZA YERLİKAYA SPOR LİSESİ) okulun isminin derhal değiştirilmesi gerekir” dedi.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu MYK üyesi Ali Taştan’ın Açıklaması:

“Hamza Yerlikaya, Süleyman Demirel Üniversitesi, Burdur Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldu. Sonra Sakarya Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

22 Temmuz 2007 tarihli genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi listesinden Sivas'tan 23. dönem milletvekili seçildi.

21 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesiyle Recep Tayyip Erdoğan tarafından Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olarak atandı. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerinde yer aldı.

Lise diplomasının sahte olduğu ortaya çıktı...

Eğer bu diplomayı kullanarak;

Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümüne oradan da Sakarya Üniversitesi Yüksek Lisans Programına girdiyse bu iki diplomasının da iptal edilmesi gerekir. ÖĞRETMENLİK HAKKI İPTAL EDİLMELİDİR...

Ayrıca, adının verildiği (KONYA/KARATAY-KARATAY HAMZA YERLİKAYA SPOR LİSESİ) okulun isminin derhal değiştirilmesi gerekir.”

OdaTv

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA