Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 04-01-2021 21:47   Güncelleme : 04-01-2021 22:13

Halis Bayancuk için yürümek isteyen grup yine polis engeline takıldı

Halis Bayancuk için yürümek isteyen grup yine polis engeline takıldı

Sakarya Mahkemesi tarafından yeniden tutuklanan Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk için bugün gerçekleştirilen yürüyüş eylemi yine polis engeline takıldı. 

"ZULME UĞRADI, HUKUKİ SÜREÇTE HAKSIZLIK YAPILDI" İDDİASI

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde "üst düzey yöneticisi" olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Halis Bayancuk'un zulme uğradığını ve hukuki süreçte haksızlıkla karşı karşıya kaldığını öne süren bir grup, iddialarına dikkat çekmek adına bugün, İstanbul'un çeşitli noktalarında, Tevhid Dergisi gönüllüleri ile farkındalık çalışması yaptı.

"ŞERİAT İSTEMEK SUÇ DEĞİL" PANKARTI

"Şeriat istemek suç değil" yazılı pankartlarla yürümek isteyen grup, "Halis Bayancuk hoca neden mağdur ediliyor" notunu içeren el broşürleri dağıttı. 

POLİS ENGELİ

Halis Bayancuk davasını protesto eden grup, Bakırköy adliyesine önünde polis engeliyle karşılaştı. Gönüllü grup, "Halis Bayancuk Davası temel hak ve özgürlüklere yönelik bir hak ihlalidir. Kamuoyunun yıllardır sessiz kalmayı tercih ettiği bu zulmün bir vicdan meselesi olduğu ve hangi görüşten olursa olsun kimsenin yaşananlara kayıtsız kalmaması gerektiğine inanıyoruz." açıklaması yaptı.

TOPLAMDA 2897 GÜNDÜR TUTUKLU

Aynı grup, "Halis Hoca (Ebu Hanzala) son tutuklamada 1317, toplamda ise 2897 gündür tutuklu! Rabbimiz tüm Müslimlerin esaret bağlarını en kısa zamanda çözsün..." paylaşımlarında bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA