Advert

Advert

Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 08-04-2021 10:16   Güncelleme : 08-04-2021 10:35

Halis Bayancuk gösterilerine açılan 2. soruşturmada savcılık kararı!

Halis Bayancuk gösterilerine açılan 2. soruşturmada savcılık kararı!

Cumhuriyet Savcılığı, Terör örgütü DEAŞ'ın sözde "üst düzey yöneticisi" olduğu belirtilen "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk için yapılan gösteriler hakkında açılan 2. soruşturmada kararını açıkladı. 

SAKARYA MAHKEMESİ KARARIYLA TUTUKLANMIŞTI

1 Şubat günü İstanbul Bağcılar Meydanı’nda Tevhid Dergisi gönüllülerinden oluşan bir grup, Sakarya Mahkemesi tarafından yeniden tutuklanan ve halen cezaevinde bulunan Halis Bayancuk hakkında yürütülen yargılamaların "hukuksuz" olduğunu öne sürmek ve rekor tutukluluk süresine dikkat çekmek adına oturma eylemi gerçekleştirmek istemişlerdi. 

"TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI"

Toplumsal bir farkındalık oluşturmak adına 40 kişilik bir grup tarafından gerçekleştirilen oturma eylemi güvenlik güçleri tarafından engellenmişti. Katılımcılar gözaltına alınmış ve ifadeleri alınmak üzere ilçe emniyet müdürlüğüne götürülmüşlerdi. Savcılık talimatı ile alınan ifadelerde katılımcılara “toplantı, gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet” suçlaması yerine “terör örgütü propagandası” suçlamasının yöneltilmesi katılımcıların tepkisine yol açtı.

"KOVUŞTURMAYA YER YOKTUR" KARARI

Cumhuriyet Savcılığı tarafından Tevhid Dergisi etkinlikleri için verilen 2. olumlu karar Tevhid ekip tarafından duyuruldu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili soruşturmayı tamamlayarak, Bağcılar Meydanı’nda yapılmak istenen eylem hakkında “Kovuşturmaya yer yoktur kararı” verdi.

4 OCAK EYLEMİ İÇİN DE AYNI KARAR ÇIKMIŞTI

Daha önce de Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, 4 Ocak günü Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda yapılmak istenen basın açıklaması ve yürüyüş hakkında başlatılan soruşturmada herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı belirtilerek “Kovuşturmaya yer yoktur kararı” verilmişti.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA