Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 12-08-2021 12:42   Güncelleme : 12-08-2021 22:22

Hacze gelen avukatı öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Hacze gelen avukatı öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet istemi

Kocaeli Gebze’de haciz için evine gelen avukatı tabancayla öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığınca 16 Mart 2021'de avukat Ersin Arslan'ın (27) haciz işlemi için gittiği evde uğradığı silahlı saldırı sonucu ölmesine ilişkin tutuklanan sanık Y.Y. (52) hakkında hazırlanan iddianame, Gebze 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. İddianamede, maktul avukat Arslan'ın vücudunda 2 mermi giriş yarasının tespit edildiği, ölümünün ateşli silah nedeniyle kosta kemik kırıkları ve iç organ yaralanmasından gelişen iç kanama sonucu meydana geldiği kaydedildi.

Sanık Y.Y, iddianamede yer alan ifadesinde, 2013'te eşinin adına kurduğu vinç şirketini işlettiği sırada kuzeni İ.A'ya 13 bin 500 liralık hatır çeki verdiğini, bu olaydan kısa süre sonra iflas ettiğini ve Şubat 2021'de bu çek nedeniyle aniden evine haciz memurlarının geldiğini belirtti. Faiziyle 17 bin 800 liraya ulaşan borcu anlaşarak 14 bin liraya düşürdüğünü, o gün avukatlara 4 bin lira nakit verdiğini, kalan kısmı için 2 bin 500 liralık 4 senet düzenlediğini anlatan Y.Y, hacze gelen avukatların "Parayı İ.A'dan alırsak, senin paranı iade ederiz." diyerek evinden ayrıldığını aktardı.

Y.Y, şubat sonunda, senetlerden ilkinin vadesine 5 gün kala söz konusu avukatı arayarak ödeme yapamayacağını söylediğini, bu görüşmede kuzeni hakkında herhangi bir icra takibine başlanmadığını öğrendiğini belirterek, senedin vadesi geçtikten sonra avukatlık bürosunun kendisine psikolojik baskı yapmaya başladığını iddia etti.

"YAPTIĞIMDAN ÇOK PİŞMANIM"

Olay günü işteyken saat 10.00-11.00 sıralarında arayan eşinin, haciz memurlarının geldiğini söyleyerek kendisini çağırdığını ifade eden Y.Y, bunun üzerine hızlıca evine gittiğini ve haciz için gelen avukatlardan Ersin Arslan'ı ikna etmeye çalıştığını bildirdi.

Y.Y. hakkında iddianamede "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

OLAY

Sultan Orhan Mahallesi 1113 Sokak'ta ikamet eden Y.Y, haciz işlemleri için evine gelen İstanbul Barosuna kayıtlı avukat Ersin Arslan'ı tartışma sırasında tabancayla öldürmüştü.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA