Advert
Taraklı
Giriş Tarihi : 17-05-2020 16:32   Güncelleme : 17-05-2020 17:15

Hacıyakup Mahallesi'ne 1 yılda 62.500 tl. lik yatırım..!

Hacıyakup Mahallesi'ne 1 yılda 62.500 tl. lik yatırım..!

Sakarya'nın Taraklı ilçesi Hacıyakup Mahallesi Muhtarı Yunus Gürel, 1 yıllık faaliyet raporunu açıkladı. Rapora göre Muhtarlık ve hayırseverler işbirliği içinde, mahalleye toplam 62.500 TL’lik yatırım yapıldı. İşte Muhtar Gürel'in 1 yıllık faaliyet raporu:

HACIYAKUP MUHTARLIĞI 1 YILLIK FAALİYET RAPORU

 1. Hacıyakup mahallesi paşalar sokağı cami merdivenleri mermer ile kaplandı. Cami ısıtmaları yenilendi. İmam evi komple yenilendi ve kalorifer tesisatı döşendi.  (Bunlar için toplam 36.000 TL’lik ödeme yapıldı ve ödeme hayırseverler tarafından karşılandı.)
 2. Hacıyakup mahallesi paşalar sokağının kahvehanesinin balkon korkulukları yapıldı ve 1 adet televizyon alındı. (bunlar için toplam 1.600 TL harcandı. Bu tutar da hayırseverler tarafından karşılandı.)
 3. Hacıyakup mahallesi, Kıran sokağımız da eksik olan yerlere kanalizasyon, atık su ve yağmur suyu gider hattı çalışması yapılarak, beton künk ve plastik boru hattı döşendi.
 4. Arazi yollarımızın dere ağzı ve sulak kısımlarına bozulmaları engellemek amacıyla beton künkler koyuldu, çakıl atma çalışması yapıldı.
 5. Paşalar sokağımızın her iki taraf girişi ve köy içinde bozuk olan kısımlar sıcak asfalt kaplaması yapılarak daha kullanışlı ve düzgün hale getirildi.
 6. 3 sokağın cami önlerine aydınlatma lambaları takıldı (bu lambaların 450 TL lik kısmı hayırseverler tarafından karşılandı.)
 7. Geleneksel Hıdırellez hayır pilavımızı yaptık. ( hayır pilavının 20.000 TL’lik kısmı hayırseverler tarafından karşılandı.)
 8. Paşalar camisinin altının eksikleri giderilerek Hacıyakup Kuran kursunu açtık.
 9. Paşalar sokağının mezarlığının içinden yol açtık.
 10. Paşalar sokağımızın giriş ve çıkışlarına 4 adet güvenlik kamerası taktırdık.
 11. Yukarı değirmen mevkii, Göynük suyu üzerinde bulunan köprünün kopan demir korkuluklarını yaptırdık.
 12. Bayır sokağımızın kahvehanesinin camlarını değiştirerek pimapen yaptırdık. (bunun için toplam 4.000 TL’lik masrafımız hayırseverler tarafından karşılandı.)
 13. Bayır sokağımızın yolu, köy içinden Taraklı-Geyve yoluna kadar sıcak asfalt kaplaması yapıldı. (yaklaşık 3 km)
 14. Cami hoparlörleri değiştirildi. ( toplam giderin 450 TL’si hayırseverler tarafından karşılandı.)
 15. HACIYAKUP MUHTARLIĞI OLARAK 1 YILLIK SÜREDE HAYIRSEVERLER ARACILIĞI ile TOPLAM: 62.500 TL’lik yatırım mahallemize yapılmış oldu.

Hacıyakup mahallesine bağlı 5 adet sokak bulunuyor. Bunlar birbirinden 3 er 4 km uzaklıkta... Paşalar sokak, Bayır sokak, Kıran sokak, Kabaklar sokak ve Kozcağız sokak...

Muhtarı Gürel Büyükşehir ve Taraklı Belediyesine teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA