Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 12-08-2021 09:46

Görevden alınan Muzaffer Şişmanoğlu aklandı

Görevden alınan Muzaffer Şişmanoğlu aklandı

İhaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullanma iddiaları sebebiyle görevden alınan Kocaeli Kızılay eski şube başkanı Muzaffer Şişmanoğlu aklandı

Kızılay Kocaeli eski Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, genel merkez kararı ile görevden alınmıştı. İhaleye fesat karıştırma ve görevi kötüye kullanma iddiaları ile görevden alınan Şişmanoğlu ile ilgili suç duyurusunda bulunulmuştu. Suç duyurusunun ardından başlatılan soruşturmada Cumhuriyet Savcılığı, 2 Şubat tarihinde bilirkişiden aldığı raporla incelemesin, tamamlayarak 17 Şubat tarihinde "kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verdi. Bu karara Kızılay Genel merkezinin yaptığı itiraz Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesinin 6 Temmuz tarihli kararı ile de reddedildi.

Yaşanan süreçle ilgili bir açıklama yapan Şişmanoğlu şunları belirtti;

 

“Kızılay Müfettişlerinin hakkımızda hazırladığı rapor, sadece kendileri suç işleyen şube çalışanlarının beyanları ile tanzim edilmiş olup, ne şube başkanının, ne şube yönetim kurutu üyelerinin, ne de şubemizin avukatının ifadelerine başvurulmamıştır. Kızılay Kocaeli şubesine 30 yıl gönüllü olarak, hiçbir ücret ve hakkı huzur almadan hizmet etmiş; şubeye, 30 hekim 55 personel ile günlük 750 hasta muayene eden çok başarılı özel tıp merkezi, 250 m2 yeni bir şube merkezi, 18 daireli 3300m2 yeni bir bina, ayrıca hibe olarak alınan çeşitli gayrimenkuller, hibe olarak alınan çeşitli vasıtalar, afet telsiz sistemleri, gıda pişirme ve dağıtım sistemleri, giyim eşyaları, çok miktarda maddi imkanlar tarafımızdan kazandırılmıştır. 11 yıl yaptığım şube başkanlığı esnasında gerek resmi ve özel kuruluşlardan, gerekse eski genel Merkez yönetimlerinden teşekkür belgeleri, altın, gümüş madalyalar, plaketler almış bulunmaktayım. Tebrik ve teşekkür belgeleri ile taltif edilmemiz gerekirken, şahsıma ait dosyalarıma bile el konularak, aşağılanarak ve polis çağırılarak adeta şubeden kovulduk. Şubemiz faaliyet bakımından Türkiye genelinde ilk beş sırada başarılı bir şube idi. Böyle bir muameleyi asla içimize sindiremiyoruz. Biz görevden alındıktan sonra Ülke çapında 650 şube kapatıldı. 100 şubenin de başkan ve yönetimleri görevden alındı. Hakkımızdaki suçlamalar hiçbir somut delile dayanmamakta idi. Belgesiz ve asılsız iftiralara dayandırılan soyut suçlamalar Kocaeli Cumhuriyet Baş Savcılığınca değerlendirilmiş, Kızılay Müfettişlerinin ve Kızılay Genel merkezinin iddiaları reddedilmiş ve yüce adalet lehimize tecelli etmiştir. Hizmetlerimizden bihaber olup, göreve gelir gelmez YIPRATILMIŞ KIZILAY ALDIKLARINI beyan eden şube başkanı bu suretle gerekli cevabı almış olmaktadır. Bundan böyle, bize düşen ne ise yapacağız”

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA