Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 25-02-2020 15:52

Goodyear Çin'deki üretimi Türkiye'ye kaydırabilir

Goodyear Çin'deki üretimi Türkiye'ye kaydırabilir

Goodyear-Lastik İş görüşmelerinde koronavirüs uyarısı yapıldı. Çin’deki fabrikasında üretimi durduran Goodyear, oradaki üretimi Türkiye fabrikalarına kaydırabileceği belirtildi.

Çin’deki Goodyear fabrikasındaki üretimi durdurduğunu da ifade eden Lastik-İş Sendikası Genel başkanı Alaaddin Sarı, Toplantıya başlamadan önce Çin’deki Goodyear fabrikasının üretiminin durduğunu söylediler. Goodyear eğer üretimini orada durdurmuşsa diğer fabrikaların da durmasına sebebiyet verebilir. Virüsün yanı başımıza kadar gelmesi buraya gelmeyeceği anlamına gelmez. Bilim adamlarının ifade ettiği virüsün özellikle sıcak suda, güneşte yaşayamadığı.  Yazın gribin yok olacağı konusunda da değerlendirmeler var. Ellerimizi yıkayacağız, sıcak su kullanma konusunda dikkat edeceğiz. Mümkün olduğu kadar güneşten yararlanacağız” dedi.

“ÇİN’DE FABRİKA DURMUŞSA BU BİR SIKINTIDIR”

Lastik işçisinin virüsten korunma konusunda da dikkatli bilinçli davranacağını belirten Sarı, “Bu konuda da lastik işçisi bilinçlidir. Buna da dikkat edecektir. Çin’de fabrika durmuşsa bu bir sıkıntıdır. Dünyadaki ekonomik dengeler de bozulabilir. Türkiye ve dünya borsayla alakalı değerlendirdiğimiz zaman döviz ve altının yükselmesi de bekleniyor. Öte yandan durdurulan fabrikanın üretiminin diğer fabrikalara kayması da söz konusu. Tabi buna sevinmemek lazım. Çünkü bu büyük bir hadise. Bütün temennimiz, bu virüsün dünya gündeminden kalkmasıdır” açıklamasında bulundu.

Haber Kocaeli Koz
Foto: enkocaeli.com

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA