Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-01-2021 14:16   Güncelleme : 13-01-2021 14:32

Gazeteci Turan ve HDPli Gergerlioğlu Twitter’da birbirine girdi

Gazeteci Turan ve HDPli Gergerlioğlu Twitter’da birbirine girdi

Dün akşam saatlerinde, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın "Sakarya'da annemle telefonda kürtçe konuşmaktan korktum" sözlerini paylaşan, ancak alıntı yaptığı anlaşılamadığı için o sözleri kendisine ait zannedilen HDP Kocaeli milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün Gazeteci Ömer Turan ile atıştı. 

Sakarya için kara propaganda yaptığı gerekçesiyle dün eleştiri konusu olan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, bugün gazeteci Ömer Turan ile sosyal medya üzerinde ‘Kürt sorunu’ nedeniyle tartıştı. Gergerlioğlu ile gazeteci Turan sosyal medyada birbirine girdi. Turan, Türkiye’de Kürt sorunu olmadığını aktararak, “Bu ülkede dışlanan sadece Türkler’dir” dedi. Gergerlioğlu ise “Kürdü anlayın, hissedin empati yapın” dedi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ile gazeteci Ömer Turan arasındaki ‘Kürt’ tartışması sosyal medyada gündem oldu. 48 yaşında olduğunu aktaran ve bunun 40 senesini çok iyi hatırladığını söyleyen Turan, “40 senedir, akşam Kürt sorunu ile yatıyorum sabah Kürt sorunu ile kalkıyorum. Bu 40 senede, Türk siyasetinin değişmez ana gündem maddesi gerçekte olmayan laboratuvarda üretilmiş bu sorun. Bıktık yalana dayalı mağduriyet edebiyatından” dedi.

“40 YILDIR AYNI KAFADA OLDUĞUNUZDAN ÇÖZEMEMİŞSİNİZ”

Turan’ın bu paylaşımına yanıt veren Gergerlioğlu ise “40 yıldır aynı kafada olduğunuzdan çözememişsiniz, anlayın artık ve değişin, Kürdü anlayın, hissedin, empati yapın ( bu arada ben Kürt değilim, Türküm) derdim, meselenin insaniyet zemininde çözümü, kardeşliğin sağlanması” ifadelerine yer verdi.

“KÜRT SORUNU LABORATUVARDA ÜRETİLMİŞ BİR SORUNDUR”

Gergerlioğlu’nun bu cevabından sonra olay ikili arasında tartışmaya dönüştü. Türkiye’de Kürt sorunu olmadığını vurgulayan Turan, “Atatürk’ün 1923’te kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde etnik kökeni ve dini her ne olursa olsun herkes vatandaştır, eşittir. Kürt sorunu gerçekte olmayan laboratuvarda üretilmiş bir sorundur. Amaç Türk devleti ve milletine saldırmaktadır” dedi.

“BU ÜLKEDE DIŞLANAN SADECE TÜRKLER”

Türkiye’de ötekileştirilen ve dışlananın sadece Türkler olduğunu aktaran Turan, “7/24 Kürtcülük tezlerinin avukatlığını yapacağınıza, Toroslar’daki, Ege’deki, İç Anadolu’daki Karadeniz’deki Marmara’daki fakir Yörük köylerine gidin bu ülkede kim mağdur ediliyor görün” ifadesini kullandı.

“KÜRT OLDUĞUMU SANANLAR, BEN TÜRKÜM”

Gergerlioğlu Türk olduğunu yeniden vurgularken, “Kürdün hakkını savunduğumuz, Kürtçe konuşmayı savunduğumuz için Kürt olduğumu sananlar!!! Ben Türküm. Yıllardır gayretimiz bu topluma ayrımcılık yapmamayı, ırkçılık yapmamayı, insan haklarına ilgiyi anlatmakla geçti. Anlaşılsa ah! Ah bir de ötekileştirilenleri hissetseniz…” dedi.

(Son Dakika)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA