SİYASET
Giriş Tarihi : 23-02-2021 12:12

Gazeteci Çelik, Duran Ailesi'ni yazdı

Gazeteci Çelik, Duran Ailesi'ni yazdı

Gazeteci Yazar Celal Eren Çelik, bir zamanlar Sakarya Üniversitesinde öğretim görevlisi olan, şu anki SETA genel koordinatörü Burhanettin Duran, Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı merhum Aziz Duran ve BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran üzerinden dikkat çeken açıklamalar yaptı.

"SAKARYA'NIN MELİK GÖKÇEK'İ"

Gazeteci-Yazar Celal Eren Çelik, geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden, Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Aziz Duran için "Sakarya'nın Melih Gökçek'i" ifadesini kullandı. İşte ayrıntılar: 

"AKP'NİN 'SETA'BİLİZE YOLU"

Çelik, sosyal medya hesabından "AKP'NİN "SETA"BİLİZE YOLU..." başlığı altında onlarca tweet attı. Sözlerine "Evet sevgili dostlar, Türkiye'de AKP kendi iktidarını sağlamlaştırmak için nasıl kendi sermayesini, kendi medyasını, kendi "Akademisyenini" (!) oluşturduysa, kendi zihniyetinin entelektüel propagandasını yapacak bir "Aparata" da ihtiyaç duydu..." ifadeleri ile başlayan Celal Eren Çelik, Sakarya Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından, merhum Aziz Duran, SETA Genel Koordinatörü olan Burhanettin Duran ve BİK Genel Müdürü olan kardeşi Rıdvan Duran'ın da adlarını geçiren tweetler attı. 

Bir paylaşımında, "Bakalım SETA önün açıldığı asfalt yollardaki hızını stabilize yollarda da zor şartlarda da hatta yavaş yavaş AKP içinde kendisinden rahatsız olunmaya başladığı,kendisine karşı olan bir kanat oluşmaya başladığı günlerde de sürdürebilecek mi? Bakacağız ve göreceğiz." diyen Gazeteci Yazar Çelik, "Bugüne kadar yürüdükleri yol hep asfalttı ve rahat rahat yürüdüler...SETA bundan böyle asfalt yolda rahat rahat yürümeyecek zira AKP'nin "Asfaltları ağlattığı" dönem bitti... Ve bakalım o zaman ne olacak.. O nedenle yazımızın başlığını AKPNİN "SETA"BİLİZE YOLU diye attık." sözlerine yer verdi. 

"SETA medyadan,bürokrasiye, bürokrasiden akademiye kendi kadroları ile bir ağ ve "lobi" kurmuş...Bu lobide en güçlü sac ayağını ise tabii ki İbrahim Kalın, Fahrettin Altun ve Mücahit Eker oluşturuyor..." diyen Çelik'in, Aziz Duran, Burhanettin Duran ve Rıdvan Duran ile ilgili tweetleri şöyle: 

FAHRETTİN ALTUN ENGELLEDİ

Öte yandan attığı tweetler sonrasında, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gazeteci Yazar Celal Eren Çelik'i Twitter'da engelledi. Gazeteci Çelik, engel olayını yorumlarken, şu paylaşımı yaptı:

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA