Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 21-10-2020 23:41   Güncelleme : 22-10-2020 00:03

Garsonluk ve ağır işçilikten Profesörlüğe uzanan hayat hikâyesi

Garsonluk ve ağır işçilikten Profesörlüğe uzanan hayat hikâyesi

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bünyamin Bezci'nin sosyal medya hesabından paylaştığı hayat hikâyesi dikkat çekti. Bezci, garsonluktan ve ağır işçilikten Profesör oluşuna kadar geçen süreçte neler yaşadığını teker teker anlattı. Bünyamin Bezci, o yılları ve yaşadıklarını şöyle özetledi:

"28 YAŞINDA İŞE GİREBİLMİŞ ADAMIM"

"50 yaşında olan ben, Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden birinde okuduktan sonra ancak 28 yaşında işe girebilmiş adamım, KYK borcumu geç de olsa bir tamam ödemiş adamım, lisede 40 kişilik koğuşlarda yatılı kaldıktan sonra 8-10 kişilik yatakhaneleri nimet sayan adamım. 

"DOKTORA SONRASI 4 AY ÇAVUŞLUK YAPTIM"

Stajerlikte değil maaş almış sigorta bile yapılmamış kardeşi olan adamım, Yüksek lisans yaparken internette bir sayfayı okulun bilgisayarında 20 dakikada açtığımda sevinen bir adamım, Doktora sonrası altı ay çavuşluk yapmış adamım.

"4 YIL KADRO ALAMADIM"

Doktora tezinin son kısmı Cumhuriyetin kurucu iktidarının okuması olduğundan kitap baskısından çıkardığı halde dört yıl kadro alamamış adamım, Mülakat yapmayı unuttukları için kağıt başarısı üzerinden hasbelkader bir nasiple asistanlığa alınmış adamım,

"BİR ÇOCUK VE BİR EŞLE BABASININ EVİNE SIĞINARAK İŞ ARADIM"

Şehirde doyurmayacaklarını düşündükleri için her yaz köye çalışmaya gönderilen adamım, Kardeşi Teknik Eğitim mezunu olduğu halde piyasada makina çizimi yaparak geçinen adamım, Bir çocuk ve bir eşle birlikte bir yıl babasının evine sığınarak iş arayan adamım.

"GARSONLUK VE AĞIR İŞÇİLİK YAPTIM"

Yurtdışına gidip garsonluk ve ağır işçilik yaparak eğitimini finanse etmiş ve yurdundan hiç umudunu kesmeden gavur illerinde kalabileceği halde geri dönmüş bir adamım, Beni bu halden alıp bir işçi çocuğunu üniversite Profesörü yapan Türkiye Cumhuriyetine minnettar olan adamım...

Düşünseydik şükrederdik..."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA