SPOR
Giriş Tarihi : 20-10-2021 21:45   Güncelleme : 20-10-2021 21:49

Futbolcuya köpek saldırdı!

Futbolcuya köpek saldırdı!

Tavşancılspor’da futbol oynayan Yiğit Çetin Dilovası’nda başıboş köpeklerin saldırına uğradı. Çetin’in ayak bileğinde kırık meydana geldi. 

Kocaeli Dilovası'nda grup halinde başıboş köpeklerin saldırması sonucu yaralanan Tavşancıl sakinlerinden, aynı zamanda Tavşancılspor’da futbol oynayan Yiğit Çetin'in ayak bileği kırıldı. Yarın ameliyata alınacak olan Tavşancılspor'da futbol oynayan Yiğit Çetin'i İYİ Parti Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz ziyaret etti

“DİLOVASI BELEDİYESİ, VATANDAŞLARIMIZIN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATMAKTADIR”

Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Yılmaz, “İYİ Parti Dilovası İlçe Başkanı Emin Yılmaz ''İnsan ve çevre sağlığı açısından tehdit mahiyetinde bulunan sokak hayvanlarını toplayıp rehabilite etme konusunda görevli olan Dilovası Belediyesinin hizmet kusurundan dolayı bugün genç kardeşimizin futbol hayatının bittiğini üzülerek söylüyorum. Belediye Kanunu ve Hayvanları Koruma Kanunu'nun ilgili maddelerinde ki mevzuat hükümleri gereğince, başta köpekler olmak üzere sahipsiz hayvanların korunması, bakım ve gözetimi, saldırgan olanların eğitilmesi ve sahiplendirilmesi, hayvan bakım evlerinin kurulması gibi birtakım görev ve sorumlulukların ilçe belediyelerine ait olduğunu Dilovası Belediyesine hatırlatmakta yarar olduğunu düşünüyorum. Ama görüyoruz ki, Dilovası'nda hayvan beslenme alanına, dökülen hafriyat ve molozlar nedeniyle çöplüğe çeviren Dilovası Belediyesi, vatandaşlarımızın güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Belediye görevlerini ifa etmesinin yanı sıra hizmetin işleyişinin kontrol edilmesi ve gerekli önlemlerin bir an önce almalıdır. Aksi halde böyle üzücü haberleri almamız kaçınılmaz bir gerçektir.'' dedi.

Kocaeli Koz