Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 09-03-2020 20:08   Güncelleme : 09-03-2020 20:20

Fuat Uğur, o yazısında Özkoç'a gönderme yaptı

Fuat Uğur, o yazısında Özkoç'a gönderme yaptı

ATV Avrupa/Avrupa'da Gündem Programı sunucusu, Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur, "FETÖ’nün Kılıçdaroğlu’na tepkisi neyi perdeliyor?" başlıklı yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında 3 fezleke hazırlanıp meclise gönderilen CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'a da gönderme yaptı. 

Uğur, Özkoç için "Kılıçdaroğlu'nun tetikçisi" ifadesini kullandı. Uğur, yazısına ait linki Twitter hesabından paylaşırken üzerine şu notu düştü:
"Kılıçdaroğlu’nu çıldırtan bu anlaşma oldu. Erdoğan’a “Putin’in ayağına neden gidiyorsun” çemkirmesinin de tetikçisi Engin Özkoç’un ipini gevşetmesinin de sebebi buydu. Bir ay önce “Tabanımız hazır olsun CHP iktidar oluyor” dediğine göre, hangi hesap bozuldu?"

İşte Türkiye Gazetesinde yayınlanan ve dikkat çeken o yazı:

"FETÖ’nün Kılıçdaroğlu’na tepkisi neyi perdeliyor?"

"Bildiğiniz üzere FETÖ altyapısı iyice birbirine girdi. Artık ben takip etmekte zorlanıyorum. Allah’tan Ümit Akdemir onların şifrelerini iyi biliyor da bana aktarıyor.

FETÖ sitelerinde ve mesajlaşmalarında üç dört aydır CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirel değerlendirmeler yer almaya başladı.

“Turpun büyüğü heybede” derler ya, “Asıl mesaj”a geçmeden önce Kılıçdaroğlu hakkındaki şu yorumlara bir bakalım:

-Yıllardır iktidarın arkasını topluyor. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bunlar kadar aciz bir muhalefet gelmemiştir.

-Binlerce insan tutuklandı on binlerce insan işini kaybetti. Bu Türkiye tarihinde hiçbir muhalefet döneminde yapılmadı.

-Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’dan sonra “Kontrollü darbe” dedi ama sonra nedense “20 Temmuz sivil darbe” diye kıvırdı.

-Kılıçdaroğlu verdiği sözde dursaydı (Kime ne söz verdiyse artık) 600 bin mensubumuz mağdur edilmezdi.

Gelelim büyük turpa…

Yorumlarda ve eleştirilerdeki şu laflar çok dikkat çekici:

“Türkiye tarihinde yapılmayanları Erdoğan eliyle yaptırdılar. Şimdi işi bitti ve alaşağı edecekler.”

Ve aşağıdaki BOMBA İSTİHBARAT:

“Kemal Kılıçdaroğlu, Ulusalcı-Kemalist ekiplerle barış imzaladı. Bunlar eliyle darbe yaptırıp iktidara gelecek. Sonra da bizden intikam alacaklar.”

Vay be diyorsunuz değil mi?

Demeyin. FETÖ kaynaklı her söz, her mesaj şifrelidir, alt okumaları vardır.

İnandırıcı değil çünkü. Sanki bir şeyler tezgâhlanıyor ve bu bir PERDELEME TAKTİĞİ gibi.

Geçen ağustos ayından beri yazıyorum. TSK ve diğer kurumlardaki kalan son FETÖ’cüler eliyle yapılacak bir girişim artık herkes tarafından tepki görecek mahiyette. Ama bu girişimin hakikaten Atatürkçü-Kemalist ekipler tarafından yapılmaya kışkırtılması durumunda renklendirilmiş FETÖ’cülerin kolaylıkla olaya dâhil olabilecekleri sır değil. Ama bu kamikaze dalışın yapılabilmesi için önce FETÖ’cülerle adı çıkmış ana muhalefet liderinin artık Atatürkçü ve Kemalistlerle yakınlaştığı algısını yaymak, darbenin zihinsel temellerinin atılması konusunda faydalı olacaktır şüphesiz.

Tadından yenmez.

Aslında bunun için bir kaotik ortam yeterli. Ama bu ortamı besleyecek gelişme ne olabilirdi?

Misal Suriye’de 33 askerimizin şehit edilmesini hasretle bekleyenler var mıydı?

Büyük bir tepki ortaya çıkacak, sonra bu saldırıyı Rusya’nın yaptığını propaganda edeceksiniz, ardından hükûmet Rusya ile ilişkilerini yeniden bozacak.

Ve Avrasyacı subaylarımız da “Harç bitti yapı paydos” diyerek atılan zokayı yutup, kendileri gibi görünüp renklenen kripto FETÖ’cülerle iş tutacak ve yeni bir maceraya yelken açacak.

Ama beklendiği gibi olmadı. Yine başaramadılar.

Türkiye geçmişte sütten ağzı yanan bir lidere sahip olduğundan yoğurdu üfleyerek yiyince hesaplar bir kez daha bozuldu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Rusya lideri Putin ile anlaşmayı imzaladı. Üstelik imzalanan anlaşma Türkiye’nin İdlib’de Bahar Kalkanı Operasyonu ile elde ettiği de facto durumu kalıcı hâle getirdi. Detayına girmeyeceğim, istediğinin çoğunu elde etti.

Kılıçdaroğlu’nu çıldırtan bu gelişme oldu. Erdoğan’a “Rusya’ya Putin’in ayağına neden gidiyorsun” diye çemkirmesinin de, ağzından köpükler saçarak höyküren tetikçisi Engin Özkoç’a kışkırtıcı galiz hakaretler ettirmesinin de sebebi buydu.

İşte tam bu noktada, şehit haberlerimizin gelmesinden kısa bir süre önce Kılıçdaroğlu’nun “Tabanımız hazır olsun CHP iktidar oluyor” dediği aklımıza geliyor.

Şaşırmıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun özellikle 17-25 Aralık yargı darbesi sürecinden itibaren önce Cemaat, sonra da FETÖ denen yapılanmaya örgütlenmeye “demokratik muhalefet yapıyorum” görüntüsüyle alenen destek vermesi onun nasıl bir karanlık kumpas labirentlerinin adamı olduğunun ipuçlarını verdi bize.

Kısaca FETÖ’den Kılıçdaroğlu’na yönelik gelen eleştiriler ve verilen sözüm ona “bilgi”ler inandırıcı değil ve yerli yerine oturmuyor.

Atılan bu oltaya da hiçbir namuslu, vatansever subayın, emniyet ve yargı mensubunun, bürokratın gelmeyeceğini ümit etmekten öte biliyorum. CHP’deki FETÖ’nün kucağından hâlâ Atatürkçülük taslayan pişkin ABD uşaklarının oyununa gelen olursa Türkiye kaybeder.

Soralım, bu örgüte, çok kullandıkları kelimeyle söylersek Kılıçdaroğlu’ndan daha çok “hizmet” eden biri daha var mıdır?

Cevapları alayım…

Ümit Akdemir’i tehdit eden bu FETÖ tetikçisini ihbar ediyorum

Daha önce yazmıştım, hatırlamayanlar linkteki yazıdan(*) okuyabilirler.

Kısaca bahsedeyim:

Umut Asma diye ruh hastası bir adam var. Karısını bıçaklamış. İçeri girmiş, çıkmış. Denetimli serbestlikten faydalanmış, çıkmış gene suç işlemiş.
Sonra güya hidayete ermiş, dindar olmuş. Ve bu ruh hastası, “Fuat Uğur’un yazılarından Rus elçisine suikast yapılacağına inandım” diyerek savcılara ve emniyete başvurmuş, ciddi ciddi ifadesi alınıp Bursa nöbetçi mahkemesinde “gizli tanık” yapılmıştı. 

Bu patolojik vaka nereden ve nasıl peydah olmuştu? Birileri düğmeye basıp FETÖ ile mücadeleyi sulandırmak istiyordu anlaşılan. Bu yüzden “Böyle bir şerefsizliği ve rezilliği hayatımda görmedim” başlığıyla olanı biteni yazdım. Yazılarımız ve gazetemizin bu kepazeliği birinci sayfadan duyurması üzerine garabet fark edildi ve bu adam “gizli tanık” yapılmadı.

Şimdi Umut Asma adlı vaka, Face Book üzerinden benim haber kaynağın, değerli dostum Ümit Akdemir’i tehdit ediyor

Meczup görünümlü bir muhtemel tetikçinin FETÖ ile ilgili algıları darmaduman eden Ümit Akdemir ve beni hedef olarak seçmesi aslında bir tesadüf değil. Anlaşılıyor ki cezaevindeyken FETÖ’cüler tarafından devşirilmiş. Nasıl olsa suikast bile yapsa delilikten yırtar diye bakılıyor olmalı. 

Buradan Sayın İçişleri Bakanımıza, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ve Millî İstihbarat Teşkilatı’na ihbar ediyorum. 

Bu adam tekin değil ve seçilmiş hedeflerin üzerine gidiyor. 

Geçmişte Turgut Özal suikastı sanığı Kartal Demirağ’a, Abdi İpekçi ve Papa suikastları sanığı Mehmet Ali Ağca’ya, Rus Büyükelçisi Boris Karlov’un FETÖ’cü katiline, 15 Temmuz gecesi FETÖ’cüleri perişan eden kahramanlarımızdan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin katiline bakın.

Hepsi aynı prototip, aynı tornadan çıkma.

Önceden uyarıyorum. Sadece kendim ve Ümit Akdemir için değil üstelik."

Kaynak: Türkiye Gazetesi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA