TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 16-07-2021 12:34   Güncelleme : 16-07-2021 12:37

FETÖ’nün Adapazarı'nda topladığı para bakın nereye gidiyormuş?

FETÖ’nün Adapazarı'nda topladığı para bakın nereye gidiyormuş?

MİT tarafından yakalanan FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu Orhan İnandı'nın, verdiği ifadede Adapazarı ve Kocaeli ile ilgili önemli ayrıntılar çıktı.

MİT operasyonuyla Kırgızistan'da yakalanıp, Türkiye'ye getirilen Orhan İnandı, 6 Temmuz’da Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesi’nde soruşturmayı yürütün savcıya ifade veren İnandı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından ‘silahlı terör örgütü yöneticisi olmak’ suçundan tutuklandı.

Orhan İnandı'nın, verdiği ifadede Kocaeli ile ilgili önemli ayrıntılar çıktı. FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu olduğunu itiraf eden Orhan İnandı’nın FETÖ’nün Kocaeli’den topladığı paraların Kırgızistan'a gönderildiğini söyledi. Orhan İnandı’nın ifadesindeki o bölüm şöyle;

“Türkiye’deki il ve ilçeler ile Avrupa ülkelerinde bulunan cemaat mensubu ve ticari faaliyet gösteren sponsorlardan toplanan himmet paralarının, cemaatin yurtdışı yapılanması kapsamında faaliyet gösterdiği ülkeler arasından gönderileceği ülkeler önceden belirlenmiştir, Adapazarı, Düzce, İzmit, Gebze, Salihli, Soma, Karadeniz/Ereğli, İstanbul (Beşiktaş), Ankara, Konya, Almanya ve Hollanda ülkelerinde toplanan himmet paraları ise Kırgızistan ülkesine gönderilmektedir, bu şekilde 2001 tarihinde Kırgızistan ülkesine yıllık ortalama 120.000 ABD Doları himmet parası gönderilmekte iken 2012 tarihlerinde 180.000 ABD Doları’na kadar miktar arttı, bu cemaate ait açmayı planladığım eğitim kurumlarının finansını bu bahsettiğim himmet paralarından karşılamaya karar verdim.”
Kaynak: Kocaeli Koz
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert