Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 22-03-2020 14:06   Güncelleme : 22-03-2020 14:21

FETÖ'den varlıklarına el konulan Dumankaya böyle veryansın etti...

FETÖ'den varlıklarına el konulan Dumankaya böyle veryansın etti...

FETÖ soruşturması kapsamında mal varlıklarına el konulan Dumankaya ailesinin ferdi Barış Dumankaya, Kocaeli Gebze'deki Totota Plaza Dumankaya'nın satış rakamı üzerinden geçici kayyıma kızdı.

"Geçici Kayyım! Benim $10 milyona mal ettiğim Toyota Plaza Dumankaya Gebze’yi yaklaşık $3.2 milyon dolara sattı." diyen Dumankaya Twitter'dan böyle veryansın etti.. İşte o sözler:

"Koskoca plazanın sadece alet, edavet, ekipman ve demirbaşlarının maaliyeti $1 milyon dolarken, 8.000 m2 binayı, arsasını, Toyota bayiliğini ve en önemlisi 8 yıllık müşterisini ve emeğini sadece $2.2 milyona sattı. Bizim Gebze deki plazamızın çapraz karşısında bizim arsadan yaklaşık 200m2 daha küçük ve daha kötü konumda olan bir arsa http://sahibinden.com da 14 milyon TL ye 03/07/2018 de satışta,o günkü dolar kuru ile bu arsa $3.685.000 ediyor. İhaleye daha önceden anlaştıklarını düşündüğüm TEK 1(bir)kişi katıldı ve rekabet şartlarının oluşmamasına rağmen Plaza’yı düşük fiyatla sattılar. İhaleye giren tek kişi kapora olarak ilk etapta 1.850.000TLyatırıyor ve Plaza’ya tek başına teklif veriyor. Fakat o sırada Dolar/TL kuru 7 TL ye kadar fırlıyor. Alıcı, bankadan kredi bulamıyor. Normalde ihale şartnamesine göre, alıcı, ana bakiyeyi ihalenin yapıdığı günden en geç 1(bir) ay içerisinde yatırması gerekiyor, yatıramadığı takdirde kaporası yanıyor.1 ay içerisinde parayı yaptıramıyor, ne zaman yatırıyor biliyor musunuz? Tam 2.5 ay sonra. TMSF ye ve Geçici yönetime o tarihde aşağıdaki ihtar gönderiliyor 

Satıştan önce ve satıştan sonra noter kanalıyla ihtar göndermemize rağmen, üstüne basa basa rekabet şartlarının oluşmadığını söylememize rağmen “kurt kuzuyu yemeyi kafaya koymuş bir kere”. Bakalım bu beceriksizler güruhu ileride açılacak ceza davalarında ne söyleyecekler."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA