Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 29-03-2020 23:11   Güncelleme : 29-03-2020 23:21

FETÖ'de kritik itiraflar: "Adil Öksüz ve Batmaz ön ayak oldu"

FETÖ'de kritik itiraflar:

Konya'da Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ nün TSK daki kripto yapılanmasına ilişkin soruşturmada itirafçı olan, aralarında mahrem imamların da bulunduğu bazı şüpheliler, örgütün hain darbe girişiminin yaşandığı günün öncesi ve sonrasında yaşadıklarını anlattı.

İtiraflarında "İstirahat ederken saat 22.00 sıralarında 'Coco' programı üzerinden Karadeniz şivesiyle konuşan mahrem imam, 'Görevinizin başında kalın, sakın tereddüt etmeyin ve çok dua edin.' şeklinde mesaj gönderdi. O ana kadar darbe girişiminden haberdar değildim" ifadeleri yer aldı

YENİ BİR AŞAMA

TSK içerisine sızmış bir grup FETÖ'cü tarafından gerçekleştirilen ancak halkın ve vatansever güvenlik güçlerinin püskürtmesiyle başarısız olan 15 Temmuz darbe girişimine destek olan örgüt mensubu mahrem imamların sözleri ve bazı talimatları itiraflara yansıdı.

Darbe girişiminden kısa bir süre önce tayin olduğu Yüksekova'da görev yaptığı sürede, askeri kalkışmanın gerçekleştiğini söyleyen ve meslekten ihraç edilen astsubay F.Ö, 15 Temmuz 2016'da mesaisini tamamlamasının ardından odasına çekildiğini anlattı.

"COCO ÜZERİNDEN BANA ULAŞTILAR"

Kendisine gelen bir mesaja anlam veremediğini iddia eden F.Ö, "İstirahat ederken saat 22.00 sıralarında 'Coco' programı üzerinden Karadeniz şivesiyle konuşan mahrem imam, 'Görevinizin başında kalın, sakın tereddüt etmeyin ve çok dua edin.' şeklinde mesaj gönderdi. O ana kadar darbe girişiminden haberdar değildim. O esnada televizyondan İstanbul'da köprünün kapatıldığına dair haberi gördüm. Hemen telefonumdaki Coco isimli programı sildim." diye beyanda bulundu.

İtirafçı mahrem imam O.S. ise örgütün kalkışmasından birkaç gün sonra evine gelen ve FETÖ'nün hiyerarşik yapılanmasında sözde "Müdür yardımcısı" olarak görev yapan "Gürsel" kod adlı G.Ş'ye, darbe girişiminin ardında örgütün olmadığına ilişkin sözleri üzerine tepki gösterdiğini ileri sürdü.

BATMAZ VE ÖKSÜZ ÖN AYAK OLDU

İtirafçı mahrem imam O.S, "Ben kendisine kesinlikle bu darbe kalkışmasını sözde hizmetin yaptığını, buna TSK imamı olan Adil Öksüz, Kemal Batmaz gibi kişilerin önayak olduğunu, medyadan bu durumu takip ettiğimi ifade ederek kendileri ile bir daha görüşmeyeceğimi kesin bir dille ifade ederek G.Ş'yi evden kovdum." dedi. (Sabah)

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA