Ferizli
Giriş Tarihi : 14-06-2021 01:24   Güncelleme : 14-06-2021 01:32

Ferizli'ye yatırımlar yapmıştı... Hayırsever İsmet Aktekin vefat etti

Ferizli'ye yatırımlar yapmıştı... Hayırsever İsmet Aktekin vefat etti

Sakarya'nın Ferizli İlçesine bir anadolu lisesi, bir yurt binası ve bir spor salonu yapmış olan hayırsever İsmet Aktekin hayatını kaybetti. Ferizli Belediyesi eski başkanı, şu anki AFAD Sakarya İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş acı haberi sosyal medya hesabından duyururken, şunları yazdı:

"Belediye başkanlığım dönemimde 2005 yılının sonu veya 2006 yılının başlarıydı, Ankara’ya gitmiştim belediyenin işlerini takip için.

O tarihte Kültür Bakanlığı Müsteşarı olan Prof. Dr. Mustafa İsen beyi ziyarete gittim. Tam oturmuştuk ki şöyle bir cümle sarf etti: “Hüseyin Bey hayırsever bir işadamı var, bir okul yaptırmak istiyor, bizim ilçemizin böyle bir ihtiyacı var mı?” Bunu duyunca sevinçten havaya uçmuştum. Zira o günlerde ilçemizdeki süper lise kapanmıştı ve bunun anadolu lisesine dönüşmesi için büyük bir çaba sarf etmiştik. Neticede anadolu lisesi onaylanmış idi ancak binası yoktu. Bunun üzerine Mustafa İsen hocamız hayırsever iş adamını aradı, benimle tanıştırdı ve ilçemizde kurulacak olan anadolu lisesinin hikayesi başlamış oldu. Ankara’dan döner dönmez hemen yer bulma çalışmalarına başladık süratle, bugünkü yerinin gerekli hukuki sıkıntılarını hallettik ve hayırsever işadamımız İsmet Aktekin beye teslim ettik.

2006 yılının haziran ayında temelini attık ve 2007 -2008 eğitim öğretim yılında da açılmış oldu.

Gerek ilçemizde gerekse ülkemizin değişik yerlerinde çokça hayırlı eserler bırakmış olan Nevşehirli değerli iş adamımız İsmet Aktekin bey Rahmeti Rahmana kavuşmuştur.

İlçemize bir anadolu lisesi, bir yurt binası ve bir spor salonu yapmış olan bu değerli insana Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.

Mekanı cennet olsun inşallah."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert