Ferizli
Giriş Tarihi : 06-06-2021 20:23   Güncelleme : 06-06-2021 20:38

Ferizli Cezaevi'nde bir hükümlü daha korona oldu: Sayı 33'e yükseldi

Ferizli Cezaevi'nde bir hükümlü daha korona oldu: Sayı 33'e yükseldi

Sakarya'nın Ferizli ilçesindeki L tipi cezaevinde koronavirüse yakalanan mahkum sayısının 32 olduğu ileri sürülmüştü. Bir hükümlünün daha koronavirüse yakalandığı ve koronalı hükümlü sayısının 33'e yükseldiği iddia edildi.

İDDİA HÜKÜMLÜ EŞİNDEN GELDİ

Konuya ilişkin iddia, aynı cezaevinde yatan, kalp ve korona hastası olan Adem Erdoğdu'nun eşi Birsen Erdoğdu tarafından gündeme getirildi. Erdoğdu, eşinin de kaldığı E-9 koğuşuna 33 hasta hükümlünün tıkıştırıldığını öne sürerek duruma tepki gösterdi.

7 KİŞİLİK KOĞUŞTA 32 KORONALI HÜKÜMLÜ

Bir hükümlünün tahliye edildiğini, 33 olan koronalı hükümlü sayısının yeniden 32'ye indiğini anlatan Erdoğdu, 7 kişi olması gereken koğuşa 32 koronalı hükümlünün konulduğunu, merdiven altında bile ranza olduğunu iddia etmişti. 

"LAVABO ÖNÜNDE YATANLAR VAR"

Hükümlü Adem Erdoğdu'nun eşi Birsen Erdoğdu bu kez de, lavabo önlerinde yatanlar olduğunu ileri sürdü. Erdoğdu sosyal medya hesabından şunları yazdı: 

CEZAEVİ YÖNETİMİNE SESLENDİ

"Eşimle nihayet 36. günde rutin telefon görüşünü yapabildik. Sesi yorgun ve gergindi. 7 KİŞİLİK KOĞUŞTA 32 KİŞİ OLMUŞLAR. LAVABO ÖNLERİNDE YATAN VARMIŞ. ADIM ATACAK YER YOK, BUNALDIK diyor. Sayın Ferizli Cezaevi Yönetimi, bu soruna bir çözümünüz olmalı."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA