SPOR
Giriş Tarihi : 11-01-2022 11:09   Güncelleme : 11-01-2022 11:28

Evrensel yazarı Kaya, Yılmaz Vural için bu yazıyı yazdı: “Alo Başkanım...”

Evrensel yazarı Kaya, Yılmaz Vural için bu yazıyı yazdı: “Alo Başkanım...”

Evrensel Gazetesi köşe yazarı Alper Kaya Fenerbahçe ile adı anılan Sakaryalı Teknik Direktör Yılmaz Vural için bir köşe yazısı yazdı. Kaya, o yazısına "Alo başkanım..." başlığını attı. İşte dikkat çeken o yazı:

"ALO BAŞKANIM..."

Bundan birkaç ay önce, tam tarihi ile 11 Ekim 2021’de, "Selfie sayar Fotospor" başlıklı bir yazı yazmıştım. Bu yazıda bir zamanlar Asil Nadir tarafından kurulan Türkiye’nin ilk spor gazetesi olan Fotospor’un A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz hakkında yazdığı küçük düşürücü haberleri ele almıştım.

Habercilik ciddiyetinden uzak bir tarzda kaleme alınan bu haberlerde yurt dışında oynayan yerli futbolcuların maçlarını stadyumdan takip eden Kuntz’un paylaştığı fotoğrafları (Sanki kendi isminde foto yokmuş gibi) diline dolayan Fotospor’un “Selfici Kuntz” diye hitap ettiği Stefan Kuntz’a hitaben milli takımın 1-1’lik Norveç beraberliğini ‘Son Selfiyi Norveç Çekti’ diyerek manşet atmasını irdelemiştim.

Tabii, sonrasında ne oldu?

Letonya’yı 2-1, Cebelitarık’ı 6-0 ve Karadağ’ı 2-1 yenen A Milli Futbol Takımı; Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde playoffa kaldı ve Portekiz ile eşleşti. Fotospor hâlâ selfie sayıyor mu bilmiyorum ama puanları saymak biraz kolay olmuştur: Üç ile üçü çarpıp, dokuzu bulabilirler.

Ancak bu yazıda, bir röportaj vesilesiyle ortaya çıkan müthiş bir hikayeyi ele almak istiyorum. Fenerbahçe’nin bir süredir teknik direktörsüz yola devam ettiği, futbolu takip eden pek çok kişinin malumudur. Bu durum Yılmaz Vural’ın da gözünden kaçmamış.

Bir programa katılan Yılmaz Vural, Fenerbahçe teknik direktörlüğüne talip olduğunu açıklayarak “Ali Başkan’ım beni seçersen yanlış yapmazsın” diye seslendi. Muhtemelen Ali Koç’un telefon numarasını bulamadığı için televizyondan seslendi zira TFF’deki bazı yöneticilere doğrudan telefonla ulaştığını itiraf etti.

Üstelik ne zaman? Şenol Güneş ayrıldıktan sonra…

Vural’ın kendi ifadesine göre, TFF yönetim kurulundan 10 kişiyi arayıp göreve talip olduğunu söylemenin yanı sıra Hamit Altıntop’la da konuşmuş.

“Sonra Kuntz geldi. Ben 36 yıldır onun yaptıklarının mislini yaptım bu ülkede” diyerek durumu özetliyor Yılmaz Vural.

Bu özet kesin doğrudur, en azından telefon faturanızın Kuntz’un birkaç misli geldiğine ben şahsen eminim hocam!

Bir başka ‘emektar’ Teknik Direktör Güvenç Kurtar ise kafayı Nuri Şahin’e takmış. “10 kişi kalan takımı nasıl yöneteceğini Harvard’da öğretemezler!” diyor Nuri Şahin’in üniversite eğitimine gönderme yaparak. “Ben yazayım kitabını, Harvard’da okutsunlar” diyerek de ekliyor.

Güvenç Kurtar 2018’den beri hiç takım yönetmedi, onun öncesinde de üç yıllık boşluğu vardı. Halihazırda Türkiye’de bir takımın başında 9 maçtan uzun kaldığı son sezon ise 13 yıl önceydi.

Uzun lafın kısası; kitap yazacak çok vakti vardı, keşke değerlendirseymiş..."

Kaynak: Evrensel