TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 20-05-2020 09:40   Güncelleme : 02-06-2020 09:50

Evinizi Hangi Sitelerde Satabilirsiniz? Birtep Nedir?

Evinizi Hangi Sitelerde Satabilirsiniz? Birtep Nedir?

Ev ticareti, yıllardır popüler olan ve herkes tarafından yapılabilen bir ticaret türü. Evinizi hangi sitelerde satabilirsiniz? Birtep nedir; tapusu üzerinize olan evlerinizi, ev satma siteleri aracılığıyla satabilirsiniz.

Ev Satmak İçin Başvurulabilecek Yöntemler

Ev satışı yapmanın sebepleri arasında ticaret yoluyla para kazanmak daha küçük ya da daha büyük bir eve geçmek istemek veya var olan borçları kapatmak için ev satışı yöntemine başvurmak gibi şeyler vardır.

Ev satma işlemi tek bir yolla yapılmamaktadır. Ev satmak için birden fazla araç mevcuttur. Örneğin internet siteleri, telefon uygulamaları gibi sanal yollarla ya da emlak ofisleri gibi kurumsal yollarla ev satışı yapılabilmektedir.

Her türlü ürünün de satılabildiği diğer internet siteleri, dünyada başka bir örneği olmayan Birtep kurumsal internet sitesi kadar hızlı ve güvenli ev satışı yapmayı sağlamaz.

Emlak ofisleri ise günümüzde ev almak isteyenlerin ilk baktığı yerler değildir. İnternet çağında yaşıyor olmamızdan dolayı artık birçok alışveriş internet üzerinden gerçekleştiriliyor.

Birtep kurumsal internet sitesi, kullanıcılarına diğer e-ticaret sitelerinin ulaşılabilirliği ile birlikte emlak ofislerinin kurumsallığını sunmaktadır.

Birtep ile Ev Satma

Birtep, Türkiye'de ve dünyada ilk defa "alıcısı hazır ticaret platformu" konseptini uygulayan e-ticaret sitesidir. Birtep kurumsal internet sitesine, bireysel ya da şirket hesabı ile giriş yapılabilmektedir. Bu ticaret platformunda, kurumsal satıcılar ya da bireysel satıcılar konutlarını satabilmektedir.

Birtep ile ev satma için satıcılar konutlarını kuruma sunar. Daha sonra kurumun anlaşmalı olduğu değerlendirme şirketi sunulan konutları değerlendirir. Bireysel ya da kurumsal satıcı ile kurum arasında çeşitli şartların yer aldığı bir sözleşme imzalanır. Sözleşme imzalandıktan sonra satıcının şirkete sunduğu konutun planları ya da fotoğrafları satıcıdan portföyüne eklenir.

Birtep ile Ev Alma

Birtep ile ev almak için kurumsal internet sitesine üye olup satıcı kullanıcıların portföyleri arasından bütçenize ve zevkinize en uygun konutu seçip talepte bulunabilirsiniz. İhtiyaç duyulan finansmanı, şirketin anlaşmalı olduğu finans kurumundan, bütçenize göre en uygun şekilde, faizsiz olarak sağlayabilirsiniz. Birtep kurumsal internet sitesinin anlaşmalı olduğu tasarruf kurumu öncülüğünde ödeme planı ve şartlar üzerine sözleşme yapılır. Gerekli evrak işlemleri tamamlandıktan sonra yeni evinizin teslimatı gerçekleştirilir.

https://www.birtep.com/blog/emlak-siteleri-nasil-calisir-ev-satma-siteleri/

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA