Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 27-11-2019 16:09   Güncelleme : 27-11-2019 16:18

Ethem Sancak için bu manşeti attılar

Ethem Sancak için bu manşeti attılar

Sakarya'daki Tank Palet Fabrikasını devraldığı günden bu yana tartışma konusu olan BMC Holdingin sahibi Ethem Sancak için Ömer Ünal'ın sözleriyle manşet atıldı. 

Ömer Ünal "Davutoğlu’nu eleştirmek 360 derece dönen Ethem Sancak gibi bir şahsın ne haddi, ne de hakkıdır" dedi.

İşte medyatonu internet sitesinin konuya ilişkin haberi:

"Ethem Sancak’ın patinaj dönemi başladı! Dönüyor Konya’nın etrafında 360 derece"

Bundan tam 4 yıl önce “Konyalılar 360 derece döner” diyerek kamuoyunda büyük rahatsızlık yaratan ve Konya’daki kredisini de sıfırlayan iş adamı Ethem Sancak’tan o sözler için özür geldi. Ancak özür dilerken Ahmet Davutoğlu’na sataşmaktan da geri durmadı.

Batırdığı gazete ve televizyonlarla adından söz ettiren ve iktidar üzernide bir kambur oluşturan Ethem Sancak, 2015 yılındaki bir toplantıda “Konyalılar 360 derece döner” demişti.

2015 yılında Başkanlık Sisteminin anlatıldığı bir programda yaptığı konuşmada, ‘Konyalılar 360 derece döner’ sözünün tepkiye neden olduğu hatırlatılınca Sancak şöyle konuştu:

“Ben orada yanlış anlaşıldım. Ben Konyalıların ferasetini Mevlana’yı anlattım. Mevlana ne diyor, ‘Bir ayağım pergel dünyayı 360 derece dönerim’. Ben bunu anlatmaya çalıştım. Ben o gün bana saldıran Ahmet Davutoğlu’ndan daha çok Konyalıyım biliyor musunuz? O Taşkent’li benim büyük dedem Ahmet Konevi, Mevlana’nın hocasıydı. Benim de kökenim ona dayanıyor. Ben Ahmet Konevi’ye, Mevlana’ya hakaret edebilir miyim? Ben haddimi bilirim. O gün benim lafım münafıklar tarafından çarpıtıldı. Gene de Konyalılardan özür diliyorum eğer yanlış anlaşıldıysam.”

Güneş gazetesinin alçak manşeti

Ahmet Davutoğlu Pelikan darbesiyle Başbakanlık koltuğunu bırakmak zorunda kaldığında takvimler 2016 yılını gösteriyordu. Yani Ethem Sancak’ın Güneş gazetesinin sahibi olduğu yılları.

Güneş gazetesi o dönem Ethem Sancak’ın talimatıyla Pelikan darbesine sahip çıkmış, görevini bırakan Davutoğlu için de “Patinaj dönemi sona erdi” manşetini atmıştı.

Özrün nedeni Konya’da yaptığı iş mi?

Ethem Sancak’a ASELSAN’ın Konya’ya bir silah fabrikası kuracağı hatırlatıldı ve “Konya’ya savunma sanayi alanında bir yatırım yapmayı düşünür müsünüz?” şeklinde bir soru soruldu. Sancak soruya “ASELSAN’ın ya da askeri vakıfların fabrikalarının rakibi değilim. Biz birbirimizi tamamlamakla yükümlüyüz. Görev düşerse ASELSAN ile müşterek işlerimiz var. Konya’ya yapacağı işlerle ilgili bizim de katkımız var. Şu anda biz milli dingili üretmeye çalışıyoruz. Konyalı bir işadamıyla ortağız. Şamatasını yapmadan zaten Konya’da iş yapıyoruz” şeklinde cevap verdi.

Kaynak medyanotu

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA