TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 08-06-2021 14:32   Güncelleme : 08-06-2021 14:40

Eski kulüp başkanlarına hapis cezası!

Eski kulüp başkanlarına hapis cezası!

Kocaelispor'un eski başkanlarından Muammer Çelik, Serhan Gürkan, ve eski Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Tandoğan'ın yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme heyeti Gürkan ve Tandoğan'a 7 yıl 3 ay 15 gün, Çelik'e de 5 yıl 2 ay hapis cezası verdi.
Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden dava bugün sonuçlandı. Kocaelispor'un eski başkanlarından Serhan Gürkan ile eski mali asbaşkan Ahmet Tandoğan’a 7 yıl 3 ay 15 gün, bir diğer eski başkan Muammer Çelik’e 5 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme bu üç isim dışındaki 20 eski yönetici hakkında ise beraat kararı istedi. 

"HİÇBİR SUÇLAMAYI KABUL ETMİYORUM"

Son davada söz alan eski başkanlardan Muammer Çelik, kendisinin şikayetçi olmasına rağmen sanık durumuna düşürüldüğünü ifade etti ve “Kendi çeklerimi o günkü şartlarda Kocaelispor’a vermem ve transfer yasağını kaldırmam gerekiyordu. Kocaelispor için tüm mal varlığımı kaybettim. İşlerin gerçekleşmesi için Kocaelispor Kulübü’ne kendi şahsı çekimi verdim ve transfer tahtasının açılmasını sağladım. Bu çekler resmi kayıtlarda vardır. Hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum. Ancak savcı benimle hiç ilgisi olmayan 150 bin TL’lik bir çek nedeniyle hakkımda ceza istiyor. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum” dedi.

Dava önce istinafa ardından Yargıtay’a taşınacak

enkocaeli

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA