Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 10-09-2021 16:15   Güncelleme : 10-09-2021 16:18

Eski koca dehşeti bitmek bilmiyor, şimdi de evini talan etti!

Eski koca dehşeti bitmek bilmiyor, şimdi de evini talan etti!

Kocaeli Darıca'da yaşayan iki çocuk annesi Sema Aytekin, boşandığı eşi yüzünden adeta cehennemi yaşıyor. Eski eşi Ramazan Avalmaz'ın baltalı saldırısının ardından öz oğlu tarafından da bıçaklanan Aytekin şimdi de yeni bir saldırıyla yüz yüze geldi. Eski koca Avalmaz uzaklaştırma kararı bulunmasına rağmen Aytekin'le birlikte aldıkları evi tam anlamıyla yıkıp döktü.

Darıca ilçesinde yaşayan iki çocuk annesi Sema Aytekin, iki yıl önce kendisini aldattığını öğrendiği eşi Ramazan Avalmaz'a boşanma davası açtı. İddiaya göre boşanma haberini alan Avalmaz, Aytekin'i darp etti. Eski eşinin elinden kurtulmanın yolunu bulan Aytekin ise eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı evi terk ederek yakınlarının evlerinde göçebe hayatı yaşamaya başladı. Ancak Aytekin, eski eşinin gazabından yine kurtulamadı. Avalmaz, eski eşinin birlikte yaşadığı akrabalarına baltayla saldırdı, bazı akrabaları bu saldırıda ağır yaralandı. İki çocuk annesinin yaşadığı dehşet bununla da sınırlı kalmadı. Aytekin'in 13 yaşındaki öz oğlu Ege Avalmaz, iki yılın ardından birlikte yaşadıkları evlerine dönen annesine bıçakla saldırdı. Sema Aytekin bu saldırıda kasıklarından ve karnından defalarca bıçaklandı.

UZAKLAŞTIRMA KARARI FAYDA ETMEDİ

Yaralı olarak hastaneye kaldırılan kadın tedavilerinin ardından soluğu karakolda aldı, eski eşi hakkında uzaklaştırma kararı çıkarttı. Ancak Avalmaz, çıkarılan bu uzaklaştırma kararına uymayarak Aytekin ile birlikte aldıkları evde kendisi ve iki çocuğuyla yaşamaya devam etti. Can güvenliği olmadığı için ortak alınan eve gidemeyerek iki yıl boyunca yakınlarının evinde göçebe hayatı yaşayan Aytekin, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'ne (ŞÖNİM) gitti. ŞONİM'de eski koca Avalmaz'a elektronik kelepçe takıldı. Öte yandan Avalmaz'ın hakkında uzaklaştırma kararı bulunan evi terk edip yeni bir adrese yerleşmesi gerektiği, aksi takdirde kendisiyle birlikte yaşayan çocuklarının devlet koruması altına alınacağı bildirildi. Duydukları karşısında deliye dönen Avalmaz, iddiaya göre evdeki ortak alınmış olanlar da dahil birçok eşyayı kamyonlara yükleyip götürmeye başladı, taşıyamadığı eşyaları ise kullanılamaz hale getirdi.

EVİ TALAN ETMİŞ

Evindeki eşyaların kaçırıldığını, kırılıp döküldüğünü komşusundan öğrendiğini belirten Sema Aytekin "Gece saatlerinde üst komşum aradı, evindeki eşyaları götürüyorlar dedi. Eve gittiğimde savaş alanı gibiydi. Beyaz eşyalarımın hepsi kullanılamayacak halde. Birçok eşyayı da kamyona yükleyip bir yere götürmüş. İkinci kamyonu da doldurup kalan eşyaları da kaçıracakken polise haber verdim. O şekilde birçok eşyayı tekrar eve yüklettik ama kullanılabilecek durumda olan bir eşyam kalmadı hiç. insanların gözü önünde evi talan etmiş, hayatımı cehenneme çevirmek istiyorlar, ne yapacağım bilmiyorum" dedi.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA