Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 08-09-2020 14:21   Güncelleme : 08-09-2020 14:25

Eski haber müdürünün Adil Öksüz'ün kayınbiraderiyle bağlantısı çıktı

Eski haber müdürünün Adil Öksüz'ün kayınbiraderiyle bağlantısı çıktı

Tutuklu yargılanan FOX TV eski haber müdürü Ercan Gün'ün ByLock hesabında görüştüğü gruplar deşifre oldu. Grupta, FETÖ bağlantılarıyla dikkat çeken isimler var. O isimlerin başında ise, bir zamanlar Sakarya Üniversitesinde öğretim görevlisi olan, sonra o görevinden ihraç edilen Adil Öksüz'ün, kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım bulunuyor. İşte TRT Haber'de yayınlanan haber:

FETÖ'nün gizli haberleşme programı ByLock'u iki ayrı hesap ile kullandığı ortaya çıktı, iletişimde olduğu kritik örgüt üyeleri de deşifre edildi. FOX TV eski haber müdürü Ercan Gün'ün bağlantıları gün yüzüne çıkıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, Ercan Gün'ün terör örgütüyle ilişkiler ağı da gözler önüne serildi.

ByLock ağı deşifre edildi

Ercan Gün'ün görüştüğü isimler arasında en dikkat çekeni, Ali Sami Yıldırım... Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin başlıca aktörlerinden firari Adil Öksüz'ün kayınbiraderi. Adil Öksüz'ün ortadan kaybolduğu gün en son yanında olan kişi olarak da biliniyor.

Ercan Gün'ün ByLock üzerinden 17/25 Aralık kumpas soruşturmasını yürüten dönemin mali şube müdürü Yakup Saygılı ve organize şube müdürü Nazmi Ardıç gibi isimler ile irtibat kurduğu anlaşıldı.

Terör örgütünün medya yapılanması ile bağlantıları da belirlendi. Ercan Gün, çeşitli suçlardan tutuklu olarak yargılanıyor.

Kaynak TRT Haber

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA