Sakarya Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-11-2021 08:13   Güncelleme : 14-11-2021 08:20

Ergün Atalay'dan asgari ücret açıklaması

Ergün Atalay'dan asgari ücret açıklaması

TÜRK-İŞ'in Sakaryalı Genel Başkanı Ergün Atalay, 2022 yılı asgari ücret zammının Aralık ayının ilk 10 gününde belirlenmesi konusunda çağrı yaparken," “2825 lirayla değil 1 ay 15 gün bile geçinemezsiniz. İnsanları tebessüm ettirecek rakamı önümüze getirsinler imzalayalım." dedi. 

Aralık ayında başlayacak olan asgari ücret görüşmeleri öncesi TÜRK- İŞ Başkanı Ergün Atalay, Adana'da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Ergün Atalay, asgari ücret görüşmelerine ilişkin olarak, “Aralık ayının ilk 10 gününde bunu oturup konuşalım işçi ne alacağını, işveren de ne vereceğini bilsin. Uzatmanın anlamı yok. İşçiyi tebessüm ettirecek rakam inşallah gelir. Bunu yaparken işveren ve işçinin üzerindeki vergi yükünü almak gerek” diye konuştu.

"2825 LİRAYLA DEĞİL 1 AY 15 GÜN BİLE GEÇİNEMEZSİNİZ"

Asgari ücretin geçmişte belirleme ücreti olarak kullanıldığını ve şimdilerde geçim ücreti olduğunu kaydeden şunları söyledi:

“2825 lirayla değil 1 ay 15 gün bile geçinemezsiniz. İnsanları tebessüm ettirecek rakamı önümüze getirsinler imzalayalım. Biz yasama, yürütme, yargı değiliz. Asgari ücretlinin sıkıntısını dile getirip çözüm almaya çalışıyoruz. Bunu vergiyle ülkeyi yönetenlerin düşünmesi lazım. İşvereni sıkıntıya sokmadan işçimize de asgari ücretle geçinebilecek bir ücret sağlamak durumundayız."

Kaynak: bolgegundem