Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 27-12-2019 23:42   Güncelleme : 27-12-2019 23:59

Ergün Atalay ve Ayhan Sefer Üstün "asgari ücret" için buluştu

Ergün Atalay ve Ayhan Sefer Üstün

Kısa bir süre önce Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu liderliğinde kurulan ve yönetim kurulunu açıklayan Gelecek Partisi, Türk İş'e ziyaret gerçekleştirdi. 

Ülke gündeminin bir numaralı sorunu haline gelen 'Asgari Ücret'e ilişkin TÜRK-İŞ yöneticileri ile bir araya gelen Gelecek Partisi yönetimi ülkenin en önemli sorunu için sahaya indi.

AYNI KAREDE 

Türk İş binası önündeki o anı ilginç kılan ise, Sakaryalı iki ismin yanyana gelip, aynı karede buluşması oldu. Türk iş'in Sakaryalı Genel Başkanı Ergün Atalay ve Ak Parti'den istifa edip Davutoğlu'nun partisine geçtiği için il bazında tepki çeken Sakarya eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Türk İş binası önünde hatıra pozu verdi. 

26 Aralık 2019’da açıklanan asgari ücret rakamları ile ilgili olarak gerçekleşen ziyaret, Sivil Toplum’dan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ başkanlığı’nda gerçekleşti. 

Heyette ayrıca Seçim ve Hukuk İşleri Genel Başkan Yardımcısı, Sakarya eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün. İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Neslihan Çevik ve parti yönetim kurulundan Hasan Taşkın yer aldı.  Görüşme saat 15:30'da Türk-İş Genel Merkezinde gerçekleşti. 

Ziyarete ilişkin enpolitik'e açıklama yapan Selçuk Özdağ, Asgari Ücretin 2 bin 324 lira olarak belirlenmesinin insanlık onuruna aykırı olduğunu söyleyerek, Türk-İş'in asgari ücret komisyonunu terk etmesini desteklediklerini ifade etti. 

Özdağ konuşmasında "Türk-İş'in toplantıyı terk etmesini destekliyoruz. Onurlu bir davranış ve eylemdir. Kutluyoruz. Üretim, işçinin ekonomik olarak desteklenmesi ile doğru orantılıdır. İşçinin alın teri kurumadan hakkının teslim edilmesinden yanayız. Gelecek Partisi olarak açlık sınırının altında belirlenen asgari ücreti kabul etmiyoruz. Çalışanlarına bu kadar cimri ve hoşgörüsüz olan iktidarın işsiz ve de çalışamayan vatandaşlarımıza nasıl bir çözüm üreteceğini ortaya koymuştur" dedi. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA