Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 08-04-2020 16:13   Güncelleme : 08-04-2020 16:23

Ergül'den tohum hibesi ve Kadın Doğum çıkışı..!

Ergül'den tohum hibesi ve Kadın Doğum çıkışı..!

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, Bakanlıktan Sakarya çiftçisine tohum desteği verilmemesine tepki gösterdi. Ergül, Kadın Doğum Hastanesinin açılış tarihinin geciktirilmesine de kızdı. Demokrat Partili Ergül şu açıklamayı yaptı:

"Sayın Tarım ve Orman Bakanın açıklamış olduğu yazlık ekim yapabilecek arazilere yüzde 75 tohum hibe desteği kampanyasının Sakarya ilin kapsam dışına alınmasını doğru bulmuyoruz. Halbuki ilimiz tarıma en verimli toprağına sahiptir. Buğday, arpa, kuru fasulye, mısır, ayçiçeği ve çeltik gibi ürünler ilimizde de yetişiyor. Sakarya üvey evlat mıdır? 21 ilin olduğu listede Sakarya yer verilmemesi ilimiz için talihsizliktir. Sakarya, her türlü tarımsal desteğe ihtiyacı olan ve hak eden bir şehir. Şahsım ve üreticilerimiz adına Tarım ve Orman Bakanlığı bir an önce yanlıştan dönülmeli ve Sakarya  çiftçiyi hak ettiği desteği almalarını talep ediyoruz. Gün siyaset günü olmaktan öte elbirliği ile sağlıklı ve mutlu yarınlara ulaşma çabası ve samimiyeti içinde olma günüdür.

Bunun yanısıra Kadın Doğum Hastanesi’nin açılışını geçtiğimiz Cuma dediler açamadılar. Pazartesi dediler yine açamadılar. Bu önemli olan sağlık hizmeti çocuk oyuncağı değildir. O bakımından sayın yetkililer kamuoyuna çıkıp bu hastanenin açılış tarihini kamuoyuna paylaşsınlar."


 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA