Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 04-03-2020 16:55   Güncelleme : 04-03-2020 17:17

Erdoğan'ın avukatı Engin Özkoç hakkında dava açıyor

Erdoğan'ın avukatı Engin Özkoç hakkında dava açıyor

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Başkan Erdoğan'ın söylediği "Türkiyenin mücadelesini lekelemek isteyenler alçaktır, şerefsizdir, haindir" sözleri üzerine kameralar karşısına geçerek Erdoğan hakkında skandal ifadeler kullandı. Özkoç'un ifadeleri sonrası Başkan Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın A haber canlı yayında yaptığı açıklamada "Yarın CHP'li Özkoç hakkında yasal yollara başvuracağız. Özkoç hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağız" dedi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP grup toplantısında Suriye politikasını eleştirenlere yönelik söylediği sözlere çok sert tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AKP grup konuşmasında "Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla, iftira ile lekelemeye çalışan her kim olursa olsun açık ve net söylüyorum; Haysiyetsizdir onursuzdur, şerefsizdir,alçaktır, haindir" sözlerine tepki gösteren Özkoç, şu açıklamayı yaptı:

'ŞEHİDE KELLE DİYEN KİŞİ...'

“Bizim şehitlerimize, ‘kelle’ diyen bir kişinin sıfatlarını sayıyorum ben size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti’nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez. Bu kişi kendi evladından, kendi çocuklarına bütün fonları oluşturup onların zenginleşmesine ve telefonlarda paraları sıfırlattığı çocuklarına bir tanesine bedelli, diğerine çürük raporu aldırıp milletin çocukları askere gidip şehit düşüp anaların bağrı yanarken konuşan o şehide ‘kelle’ diyen kişi haysiyetsiz kişidir, onursuz kişidir, şerefsiz kişidir..."

Kaynak Yeniçağ

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA