SİYASET
Giriş Tarihi : 11-01-2021 21:34

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve Özkoç'a dava

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu ve Özkoç'a dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'a dava açtı. Özkoç, "Muhalefet karşısında çaresiz kalan iktidar, yargıyı muhalefeti susturmak için sopaya dönüştürdü" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç hakkında Meclis Genel Kurulu'nda, yaptığı konuşma gerekçesiyle '250 bin liralık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da kendisi hakkında kullandığı 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadesi gerekçesiyle 1 milyon liralık dava açtı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı'na hakaret suçlamasıyla Kılıçdaroğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

CHP'li Özkoç, 26 Aralık 2020 tarihinde TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sorular yöneltmiş ve daha sonra Genel Kurul'da kavga çıkmıştı. Dava dilekçesinde, "Askerlerimizin katledilmesine sebep olmakla, katledilen 3 milyon 750 bin Müslüman kanı eline bulaşmış olmakla, PKK’ya hendekleri kazmak için izin vermekle, hendek kazdırtmakla, PKK terör örgütünü Türkiye’ye aldırmakla, PKK ile anlaşıp Öcalan’la anlaşıp valilere emir verip de askerimizin ölmesine neden olmakla itham etmiş ve bu suretle Cumhurbaşkanımızın kişilik haklarını ve itibarını zedeleyecek söylemlerde bulunmuştur" denildi.

YANIT GELDİ

Özkoç ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te yaptığım ve hiçbir hakaret içermeyen sözlerim için 250 bin TL'lik manevi tazminat davası açmış. Muhalefet karşısında çaresiz kalan iktidar, yargıyı muhalefeti susturmak için sopaya dönüştürdü. Ancak biz gerçekleri söylemeye devam edeceğiz" dedi.

Gazete Duvar

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA