Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 29-01-2020 16:27   Güncelleme : 29-01-2020 16:35

Erdoğan: "Cezaevi'nden çıktım, Sakarya'ya geldim"

Erdoğan:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirirken cezavinden çıktıktan sonra 17 Ağustos 1999 depremi sebebiyle Sakarya'ya gelişini hatırlattı 

Elazığ depremi sonrasında deprem vergilerini gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yanıt veren Erdoğan, Senegal ziyareti sonrası yurda dönerken uçakta gazetecilere konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Elazığ'daki deprem bölgesine gitmeyişini eleştirirken, kendisinin 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında Sakarya'ya gelişini anlattı. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Ben cezaevinden çıktım, ilk gittiğim yer Sakarya, Düzce’dir" ifadelerini kullandı. 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken Siirt'te okuduğu bir şiir sebebiyle başkanlığı düşürülerek 26 Mart 1999'da cezaevine giren Erdoğan, 24 Temmuz 1999'da tahliye olmuştu. 

Erdoğan'ın açıklamalarının ilgili bölümü şöyle: "Bu adamın doğru söylediği bir şey yok. Yalanlar zincirine yeni bir yalan ilave ediyor. Ben şu anda Sivrice depremine CHP’li belediye ne kadar yardım yapmış bunun üzerinde duracak değilim. Ben sadece şunu söyleyeyim. Bütün il, ilçe, belediyelerde, mahallelerde, Allah’a hamdolsun, bir tarafta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere, bütün bakan arkadaşlarım ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak Fuat Bey, öbür tarafta (AK Parti) Genel Başkan Vekili olarak Numan Bey, tüm vekiller, kadın kollarımız bölgede seferber oldu, çalıştılar ve aç açık bırakmamak için ne gerekiyorsa yaptılar. Bir defa Kılıçdaroğlu’nun ne kabinemizi ne bizim şu andaki o bölgede çalışan milletvekillerimizi falan ağzına almasını yakıştıramam. Onların böyle bir derdi olamaz. Acaba kendisi oraya gitti mi? Gitmedi. Şimdi bundan sonra herhalde gider; ben söylüyorum ya Niye gitmedi? Bu ciğer meselesi, ruh meselesi ondan... Bunda öyle bir ruh yok. Biz elhamdülillah Van’da da Simav’da da Sakarya’da da... Ben cezaevinden çıktım, ilk gittiğim yer Sakarya, Düzce’dir. O zaman belediye başkanı sıfatım yoktu. Bütün oraları dolaştık.

Biz derdimiz var. Onun böyle bir derdi yok. Soruyorlar şimdi. Başbakanlığım ve Cumhurbaşkanlığım döneminde bir para hangi amaç için toplanmışsa bugüne kadar o gaye için harcanmıştır. Onun dışında bir yere biz bu tür paraları harcama diye bir tavrın içinde olmadık, olmayız. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA