SİYASET
Giriş Tarihi : 24-08-2020 12:18   Güncelleme : 24-08-2020 12:25

Engin Özkoç'tan Süleyman Soylu'ya: 30 Ağustos nedir bilir misin?

Engin Özkoç'tan Süleyman Soylu'ya: 30 Ağustos nedir bilir misin?

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “30 Ağustos nedir bilir misin?” diye soru sorarak karar tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “30 Ağustos nedir bilir misin?” diye soru sorarak karar tepki gösterdi.
 
İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünde yapılacak kutlamalar yasaklandı. Resmi programlar dışında hiçbir kutlamaya izin verilmeyecek. Yasağa gerekçe olarak "koronavirüs tedbirleri" gerekçe gösterilirken Bilal Erdoğan'ın kurucusu olduğu Okçular Vakfı'nın, 1071 Malazgirt Zafeferinin yıldönümünde 2071 kişiyle yapılacak kutlamaları ertelenmedi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “30 Ağustos nedir bilir misin?” diye soru sorarak karar tepki gösterdi. 

Özkoç tepkisini şöyle dile getirdi:

“Ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük tutkusudur. Her koşulda gururla andığımız kıvanç verici bir zaferdir. Kutlamalara hiçbir yasak engel olamaz. Bu yıl da her zaman olduğu gibi 30 Ağustos zaferini coşkuyla kutlayacağız.”

gercekgundem

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA