Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 06-01-2020 17:17   Güncelleme : 06-01-2020 17:52

Engelsiz Atölyesi'nde Ürettikleriyle Herkese İyilik Yapıyor

Engelsiz Atölyesi'nde Ürettikleriyle Herkese İyilik Yapıyor

Sakarya'nın Hendek ilçesinde ikamet eden Zerrin Gençol Sadıç, 47 yaşında, evli ve 1 çocuk annesi... Bedensel engelli ama, yaptıkları ile "sanata engel yok, üretmeye engel yok, iyiliğe engel yok" diyor.

"CANIM SIKILIYOR DİYEN ANNELERİ ANLAMIYORUM"

Engelsiz Atölyesini ilk önce dekoratif yastıklarla kurmuş, bu işe koyulduğunda kumaşı yoktu makinesi yoktu, Farklı destekler bulunca işi geliştirdi. Sokak hayvanları yararına bunları sattı. Farkındalık yarattı. Ben "Canım sıkılıyor" diyen kadınları anlayamıyorum diyor..

Daha sonra gelen keçe yardımlarıyla çocuklar için oyuncaklar yapmaya başladı. Doğayı tekerlekli sandalyeye oturttu, ahşaptan el emekleri üretti. 

INSTAGRAM SAYFASI VAR

Evinde kurduğu atölyede geri dönüşüm ürünleriyle yaptığı çalışmaları "zerrinincicileri" isimli Instagram sayfasında sanatseverlerle buluşuyor.

Artan iplerle battaniye yaptı. O ilk eseri oldu...Lambaderler yaptı. Eşi de kendisine yardım etti. Geri dönüşümde ahşap kendisine cazip geldi. 

Sadıç, doğuda bulunan köy okullarına her yıl atkı ve bere örüyor, kitap ayraçları yapıp hediye gönderiyor. 

HASTA OĞLUNUN TEDAVİ SÜRECİNE KATKI VERİYOR

Hasta olan oğlunun tedavi sürecine katkı vermek için açtığı sayfada ürünlerini satışa çıkaran bedensel engelli annenin sattığı ürünlerden almak isteyenler, Instagramdan "zerrinincicileri" sayfasına ulaşabilir.  

ÖZEL HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA